İlişkinizde En Büyük Sorun Sevgilinizin Arkadaşları Mı?

İrem Çamarası 18.09.2016

Sevgilinizin arkadaşları hakkında iyi duygular beslemiyor musunuz? O zaman bu yazımız sadece sizin için…

Bir ilişkiye adım atmak demek, sevgilinizin arkadaş ortamına direkt geçiş yapmak demektir. Bütün arkadaşlarıyla tanışmak, aralarında sevdikleriniz olacağı kadar bir kaşık suda boğmak isteyecekleriniz de olacak demektir. Eğer partneriniz arkadaşlarına fazla düşkün değilse işiniz biraz daha kolaylaşacak ve sevmediklerinizi eleyebileceksiniz. Fakat eğer arkadaşlarıyla bağı çok kuvvetli bir sevgiliniz varsa, sizi bazı sıkıntılar bekliyor demektir.

Peki, ne yapacaksınız?

Neden sevmediğinize karar verin

Sadece hemcinsiniz olduğu için otomatik sevmiyorsanız, bu hastalıklı düşünceden kurtulmalısınız. Unutmayın ki, siz yokken o vardı ve eğer aralarında bir şey olacak olsaydı zaten olurdu. Sonuçta sevgiliniz sizin evcil hayvanınız değil, onu evde besleyip kimseye göstermemezlik yapamazsınız. Her karşı cinsin sevgiliniz için sırada beklemediğini kabullenmelisiniz. Hatta mantıklı düşündüğünüz takdirde gayet güzel bir arkadaşlık kurabileceğinizi ve bir yandaş kazanabileceğinizi unutmayın.

Samimiyetsiz yakınlıklar kurmayın

Sevgilinizin bütün arkadaşları sizi sevmeli diye bir düşünceye kapılmayın. Bu düşünceye kapılarak samimiyetsiz davranışlar sergileyebilir, yakınlık kurmaya çalışırken itici olabilirsiniz. Sizi sevecek insanlar zaten doğal olduğunuzda da sevecektir. Ayrıca hoşlanmadığınız birine yapacağınız samimiyetsiz yakınlık gösterileri, siz her ne kadar belli etmemeye çalışsanız da belli olacak ve insanların sizin hakkınızda kötü düşünmelerine neden olacaksınız.

İlişkinize kimseyi karıştırmayın

Çoğu zaman kalabalık bir arkadaş çevresi ile geziyor olabilir, yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyormuşçasına yakınlık kurmuş olabilirsiniz fakat kavgalarınız ve özeliniz sadece size aittir. Herkesin sizin özelinizi bilmesine gerek olmadığını unutmayın. Aranızda kavgalar olsa bile bunu toplum içinde belli etmenizden sevgiliniz rahatsız olabilir. Arkadaşlarından sakladığı şeyler olabileceği gibi, bunları açık ettiğiniz takdirde daha büyük kavgalara neden olabilirsiniz.

Kendi arkadaşlarınızla tanıştırın

Sadece sevgilinizin arkadaş ortamına girmekle kalmayın. Kendi arkadaşlarınız ile de tanıştırın. Sonuçta sevgiliniz size nasıl davranıyorsa, aynı davranışı sizden de bekliyor olabilir.

Arkadaş ortamı ilişkilerde büyük önem taşır. Önyargılarınızı bir kenara atıp ilişkinizde arkadaşları yüzünden partnerinizi boğmamalısınız. Fazla kıskançlık ya da kısıtlama ilişkileri bitiren en büyük sebeplerden. Bu nedenle eğer bir sorun varsa, bunu orta yol bularak halletmeye çalışmalısınız. Zaten siz ılımlı davrandığınız takdirde sorun olan insanlar hakkında sevgiliniz de size anlayışla yaklaşacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.