İlişkinizde Bunları Yapıyorsanız, Korkmayın

Venüslüler Ekibi 08.05.2018

Duygusal bir ilişkide yapılacak şey var, yapılmayacak şey var. Ama bunları yapıyorsanız korkmayın, o ilişki yürür.

Duygusal ilişkilerde sorun yaşamamak, hatta sevdiceğimizi kaybetmemek için elimizden geleni yaparız ama bazen ne yapsak kar etmez, o ilişki yürümez. Daha önceden böyle durumlarla karşılaştıysanız, yeniden kırılmaktan korktuğunuz için kişiliğinizin bazı yanlarını törpülemeye, bazı davranışlardan kaçınmaya başlamış olabilirsiniz. Bu yöntem kuşkusuz bazı ilişkilerin devam etmesini sağlıyordur ama insanın üzerine büyük yük bindirir ve çoğu zaman sebepsiz görünen mutsuzluklara neden olur. Sizi mutlu edecek, kişiliğinizi baskılamayacak, ruhunuzu doyuracak bir ilişki yaşamak istiyorsanız, bunları yapmaktan çekinmeyin:


1. Kendinize karşı dürüst olun.


Farklılıklar insanları özel yapan şeylerdir. Siz de kendi farklılığınızı kabullenin ve bunlar yokmuş gibi davranmayın. Örneğin, evinizin düzenli olması sizin için çok önemliyse ve partneriniz bunu o kadar önemsemiyorsa, sırf onu mutlu etmek için dağınık bir evde yaşamak veya "herhalde abartıyorum" diye düşünmek zorunda değilsiniz.


2. Duygularınızı anlatın.


Belki çok seviyorsunuz. Belki çok öfkelisiniz. Belki biraz mutsuzsunuz. Belki de heyecandan çıldıracak durumdasınız. Duygularınızı ve beklentilerinizi "Yok bir şey" diyerek saklamayın, içinizden geldiği gibi anlatın, partnerinizi de böyle davranmaya teşvik edin. Bu durum sorun çıkarırsa konuşarak çözersiniz. Bulacağınız her çözüm, aranızdaki bağı ve güveni artıracaktır.


3. Yüzleşin.


Bazı insanlar tartışma sonucunda istediklerini alamamak ya da küçük düşmek korkusuyla istediklerini söylemez. Alttan alır, yokmuş gibi davranır, sorunun kendi kendine çözülmesini bekler ve bol bol içine atar. İşte bu insanlar, günün birinde, artık sabırları kalmadığında en çok dökülen ve anlattıklarıyla en büyük yaraları açan kişilerdir. Ne var ki, iş işten geçmiş, ayrılık kapıyı çalmıştır. Siz böyle olmayın. Tartışacaksanız, sonuna kadar tartışın ve sizi üzen durumları açıklamaktan kaçınmayın.


4. Kendinize zaman ayırın.


Aynı evde yaşamak, bütün zamanınızı birlikte geçirmek değildir. Her insanın ara sıra yalnız kalmaya, kendi düşünceleriyle baş başa olmaya ihtiyaç duyduğunu bilin ve böyle durumları dile getirmekten çekinmeyin. Partneriniz aynı istekle geldiğinde de sizden sıkıldığını düşünmeyin, ona zaman tanıyın.


5. Değişmekten korkmayın.


İnsanlar zamanla değişir. Bu, doğanın ve ilişkilerin yazılı olmayan kurallarından biri. Özellikle uzun süredir devam eden ilişkilerde kaçınılmaz olan bu durumu garipsemeyin. Artık sevgilinin yanı sıra arkadaş, sırdaş ve çok daha fazlası olduğunu kabullenin ve yıllarca karnınızda kelebekler uçuşmasını beklemeyin.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.