İlişkimin Arkasından Amerika Çıktı

Ezgi Özkurt 25.08.2016

Sevgilim Amerika’da, ben burada. Çekil aramızdan Obama!

Bundan 4-5 sene önce sevgilimi beğendiği anime karakterlerden kıskanırdım. Ve bundan utanmaz, bir de kendimi anime karakterle yarıştırırdım. O da küçük çocukların şekerle nasıl kandırılabildiğini gösterircesine, "Sana benziyor. Baksana, saçı, gözü falan?" derdi.

Bir de Emma Stone meselesi vardı. Ben izlediğim her filmde bir yakışıklı gördüğümde ayılıp bayılır ve kendisini dürte dürte "Tom Hardy acayip seksi değil mi ya?" derken, o "Emma Stone’u çok beğeniyorum" diyemezdi. Ama diyordu. Demişti. Emma Stone’u ben de beğeniyorum. Ama ne demek... sen... beğenmek... Emma Stone’u?!??

Gel zaman git zaman, türlü şımarıklıklarım ve kıskançlıklarımla yıllar geçti. Hayat, naif bünyem ve aşırı duygusal kişiliğime tokat niteliğinde bir olay yolladı. Hatta uçan tekme de denebilir.

Bir sabah şöyle bir telefon aldım yarimden, "Amerika’dan kabulüm gelmiş. 20 gün sonra gidiyorum. Ama bu bizim için sorun olmayacak. 10 ay sadece. Lütfen felaket senaryoları yazma... Bana güven."

İlişkimin Arkasından Amerika Çıktı

Sen diyor, Amerika. Hem de CALIFORNIA! Buradan Los Angeles havaalanı yaklaşık 11.448,63 km. Saat farkı 8. Burada gündüzken, orada gece. 10 ay. California sahilleri. Dünyanın dört bir yanından güzel kadınlar. Efendime söyleyeyim havuz partileri. Canı çıkasıca Avrupalılar!

Her şeyin arkasında Amerika var, evet. Mesela benim ilişkimin arkasından Obama çıktı. Siz de kendi ilişkinizin sağını solunu bir kolaçan edin bence, bu Amerika’nın oyunlarına akıl ermez.

Oralarda hep kızlar teklif ediyormuş.

Herhangi bir potansiyel olay karşısında, benim buradan atacağım tribin oraya ulaşması minimum 5-6 saat. Ben bir tribi 5-6 saat, o uyanana kadar, nasıl bekleteceğim? Aksi gibi o bekleme süresinde yeni trip sebepleri buluyorum çünkü kafa hep çalışıyor ve şu gözümün önünden geçen patenci kızın poposu ne güzel yav...

İlişkimin Arkasından Amerika Çıktı

Bugün paten yapan kız, yarın kim bilir n’apar? Güven olmaz onlara yarim...

Zorlu ve bol ağlaşmalı 20 günün sonunda sevdiceğim gitti. Arkadaşlarım olsun, ailem olsun, sağ olsunlar hepsi olumlu ve sakinleştirici konuşmalar yaptılar. Fakat benim aklıma hep Amerikan Pastası filminden kareler geliyordu.

Gideli daha 2 ay oldu. 2 ay içerisinde geçirdiğim kalp krizi sayısı 99, benden ona yağan sövgü yağmurları Amazon ormanlarının yağmurlarıyla yarışacak seviyede.

Şöyle bir mekanizma çalışıyor kafamda...

Gerçekte olan: "Bizim okulun oradaki bir restorana geldik, yemek yiyoruz."

Benim kafamda canlanan: Restorana giderken kesin bikinili ve aşırı seksi patenci kızları gördü. Acaba bunun arkadaşları arasında kaç adet Polonyalı, kaç adet Brezilyalı, kaç adet sofistike Fransız var? Ulan, herhalde hepsi de güzel değildir. Ya güzelse? Birlikte paten kayıyor mudur? KESİN YAPIYOR, HEM DE ÇIPLAK!

Gerçekte olan: "Evdeyim."

Benim kafamda canlanan: Jakuzi partisi yapıyorlar kesin. Uyuşturucu, alkol, yarı çıplak kızlar... Grup aktiviteleri! AMAN TANRIM! Grup aktivileri de mi yapıyorlar?!?

Teknoloji gelişti diye şanslı falan değiliz. Ne Facetime’lar, ne Skype’lar, ne anlık fotoğraf paylaşımları yaptık. Bir akşam evde biri mi var diye dellenip aradığımda, (ki ben eminim var; çünkü benim kafamdaki sahne öyle diyor) bütün evi bana görüntülü konuşma sırasında gezdirdi. Buzdolabının içi, giysi dolabı, kapı arkaları ve çamaşır sepetinin içi dahil... Aslında o anda birazcık utandım. Ama sadece birazcık...

-Telefonu kapatana kadar kapının önüne mi koydu acaba?-

Arada bir etrafımda sevgilisiyle saçma sebeplerden kavga eden insanlar görüyorum. Neymiş, geleceğim dediği saatten 40 dk geç gelmiş. Neymiş, evi çok dağıtıyormuş. Neymiş, bilmem nesinin bilmem nesinden dolayı aman bıkmışmış.

Benim ilişkimin arkasından Obama'nın hain planları çıktı arkadaşlar. Benim ilişkimin içine tüm dünya milletleri girdi!

Mağdurum dostlarım, mağdurum, mağdur...

Velhasıl kelam, gurbetlik çok zor. Mesela bir tartışma sırasında siz sevgilinizin alnına şaplak atabilecekken, ben en fazla görüntülü konuşma esnasında ona değil de sağa sola bakarak tepkimi koyabiliyorum. Bu bir dramdır işte.

Buradan bütün Amerika'ya sesleniyorum:

Ben sevdim eller aldı,

macera dolu Amerika’da patenli kızlar vardı,

elin Polonyalısı ne anlar halden,

saçmalama da dön allasen...


404 not found...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.