İlişkide Yanlış Trip Atan Kadın Sorunsalı

İrem Çamarası 13.07.2016

Siz de fazla trip atan kadının çekilmediğini düşünüyorsanız, sizinle aynı fikirde olduğumuzu belirtmeliyiz…

Karşınızdaki kişi doğru trip attığı takdirde, en haklı olduğunuz durumda bile sizi haksız yapar ve partnerinizin isteklerini tek tek gerçekleştirirsiniz. Fakat trip atmanın bazı püf noktaları vardır ve çoğu kadın bunu pek beceremez. Bu yüzden aslında ilişkide iki tarafın da gerektiği zaman yaptığı “trip”, sadece kadınların üzerine kaldığı gibi erkeklerin de en büyük kabusu haline geldi…

Şimdi size en çok yapılan trip hatalarını listeledim:

- Tribin Süresini Fazla Uzatan Kadınlar

Onun istediği filme girmemişsinizdir, bütün gün trip atar; mesajına geç cevap vermişsinizdir, 10 mesaj boyunca trip attığı yetmemiş gibi son 6 aramanızda da devam ettirir… Biliyoruz, tribin en başlarında gayet haklı gördüğünüz partneriniz olayı bu kadar uzatmasaydı, şu an her istediğini yapmıştınız. Ama her konuşmada beyninizdeki etlerin biraz daha eksildiğini hissediyorsanız, artık taraflar değişmiş, haklı taraf siz olmuşsunuz demektir. Bu uzun süreli, zamanı yanlış ayarlanmış tribin sonunda karşı tarafa sinirlendiğiniz için olayın büyük bir kavgaya dönüşmesi kaçınılmaz olduğu gibi, kavganın sonunda haklı olan siz olacaksınız. Her ne kadar aslında yüzde yüz haklı olsa bile partneriniz yanlış trip atma vakası yüzünden özür dileyen taraf olmaya mahkum olacak.

- Her Şeye Trip Atan Kadınlar

Partneriniz “Telefonun neden meşgul?”, “2 saniye önce mesaj attım, sen ise bana cevap vermeden gidip check-in yaptın!”, “Bu aldığın çiçeklerin neden renkleri benim en sevdiğim renk değil?” tarzı aklınıza gelebilecek her konuda size trip atıyorsa, siz de bu kategorinin mağdurusunuz demektir. Beraber geçirdiğiniz her saniyede sizi bekleyen tripleri düşünüyorsanız, bir süre sonra bağışıklık kazanmış olsanız bile düşündükçe tahammül edemiyorsanız, bu duruma katlanmak zorunda olmadığınızı hatırlamalısınız. Sonuçta ilişkide huzur ve mutluluk için yanına koşarak gideceğiniz partneriniz size değil huzur ve mutluluk, sadece standart bir vakit geçirmeyi bile sağlayamıyorsa, ilişkide mutlu değilseniz, her dakika oluşan kavga ve gürültüye alışmanız gerekmiyor.

İlişkide Yanlış Trip Atan Kadın Sorunsalı

- Trip Attığını Unutup Haklı Olduğunu Unutmayan Kadınlar

Trip, bir kadının en önemli silahı olduğu gibi, ilişkinin en büyük katili haline de gelebiliyor. Partneriniz size sürekli trip atıyorsa ama işin en kötü yanı, trip attığı konuyu hatırlamadığı halde bunu sürdürüyorsa, kendinizi çaresiz hissetmeniz çok doğal. Sonuçta kavganızı hatırlamıyorsunuz, gönlünü alamıyorsunuz ama karşınızdaki kişi sizi katiyen affetmiyor… Bu durumda yapmanız gereken tek şey, partnerinizin ilgisini çekecek başka konulara başvurmak olacaktır. Böylece başarılı bir şekilde dikkatini dağıttığınız partneriniz, tribi unuttuğu gibi bunu sürdürmeyi de unutacaktır.

Bazı kadınlar hayatlarının her alanında trip atarlar. Fakat sorun olan kısmı, anlattığımız gibi yanlış trip atılmasıdır. Öyle ki, zamanını, mekanını ve konusunu iyi ayarladıklarında siz zaten partnerinizin gönlünü en iyi şekilde almasını da bilirsiniz. Böyle bir durumda partnerinize bu durumun sizi boğduğunu anlatmanız gerekiyor. Durumun ciddiyetini kavrayan partneriniz tribini azaltacaktır. Fakat eğer konuştuğunuzda da karşınızdaki kişi değişmiyorsa, durup düşünmeniz gerekir. Artık bu triplerin fazla olduğunu düşünüyorsanız ve partneriniz ile zaman geçirmek size önemli bir sınava giriyormuş gibi hissettiriyorsa, buna dayanmak zorunda olmadığınızı hatırlatmalıyız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.