İki Farklı Agatha Christie

Onur Arslan 05.07.2016

Sony ve Paramount’un Agatha açılımı, bu yıl polisiye açlığı çekmeyeceğimizi haber veriyor.

Konusunu Agatha Christie’nin yaşamından kesitleri alacak olan iki film için, iki rakip Hollywood stüdyosu olan Paramount ve Sony’nin çalışmakta olduğu söylentisi yayılmaya başladı. Konu hakkında, Christie adının ticari haklarını elinde bulunduranlardan onay beklendiği Hollywood Reporter sitesinde yayınlandı.


Sony, geçen yıl The Danish Girl ile Oscar’a uzanan Alicia Vikander’e götürdüğü teklif ile, ünlü yazarın feminist dönemini beyaz perdeye aktaracağını gösterdi. Sony ise Birdman'deki performansı ile Oscar’a aday gösterilen Emma Stone’a, Christie’nin 1926 yılında 11 günlüğüne ortadan kayboluşunu canlandırmasını teklif ediyor. Bu 11 günlük kayıp ile ilgili Michael Apted’ın yönettiği ve başrollerinde Dustin Hoffman, Vanessa Redgrave ve Timothy Dalton’ın yer aldığı 1979 yapımı Agatha adlı bir filmin olduğunu da ayrıca hatırlatalım.


Bu arada Agatha Christie’nin kendisinin ya da kitaplarının filme çekilmesi ile ilgili hayli uzun bir sıranın olduğu ve başvurulduğu zaman hemen bir yanıt alınamadığını ve 20th Century Fox’un "Murder on the Orient Express" romanını (bir kez daha) beyaz perdeye aktarabilmek için bu onayı tam 7 yıl beklediğini de belirtelim. Bu film için de 2017’de gösterime girmesinin beklendiği ve Angelina Jolie ile görüşüldüğü konuşulmakta.


Acorn Media Group’un 2012’de Agatha Christie ile ilgili hakları almasından bu yana, Hollywood’da yazarın kendisi ve ürünlerine artan bir ilgi var. Önümüzdeki yıllarda polisiye konusunda açlık çekmeyeceğiz gibi görünüyor.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.