İki Dakikalık Hazır Makarnaya Level Atlatıyoruz

Yutgitsin Ekibi 10.05.2018

İçine su ekleyip iki dakikada hazır ettiğiniz, “Ramen” denen makarnadan bahsediyoruz. Ne yapsak da bu “Iııhm” mide doldurmalığı “Ohm nom nomm” bir yemeğe dönüştürsek?

Normalde ne yapıyoruz? Baharat paketini suya ekleyip, kapağını kapatıp, iki dakika bekleyip gömüyoruz. Peki bu teknik yanlış mı? Hem de nasıl! Baharatlı su içine yumuşamış makarnadan tatmin olmayanlar için gelsin.


Plastik kap değil, tencere


İlk adımımız, o plastik kabı atın lütfen. İçine sıcak su ekliyoruz filan, artık ne çözünürse midemize gidiyor. Sonra gelsin kanser gitsin kanser. Bunun yerine minik bir tencere kullanmaya ne dersiniz? Tencereye 2 bardak suyumuzu alıyoruz, baharat paketini ekliyoruz ve kaynatıyoruz. Evet, normalden daha fazla su koyduk ama ziyan etmeyeceğiz, merak etmeyin.
Makarnalara nezaket


Şimdi o makarna kalıbını suya atıyoruz. Atarken kırmak yok. Kalıp ayrışsın diye divane gibi karıştırmak da yok.Makarnanızı havalandırın.


Evet, kendi haline bırakırsanız 4-5 dakika içinde hazır olacaklar. Ama aynı zamanda yıvşıyacak, kıvamını kaybedecekler. Gizli tekniğimizi açıklıyoruz. İki dakika kaynayan makarnayı sudan çıkarın, bir süzgece alın ve sık sık karıştırıp ılıyana kadar bekleyin. Noodle’dan al dente olur muymuş? İşte oldu bile efendiler.Yumurta ile zenginleştirin


Kaynayan suya bir yumurta kırın ve suyun altını kapayın. Ramen’lerinizi ekleyin. Taze soğan kıyın. Dünkü yemekten kalan soğuk bir etiniz, tavuğunuz varsa içine dilimleyin.


Artık Kuzey Koreli arkadaşlarınızı bile etkileyecek bir ramen’iniz oldu. Keyfini çıkarın!

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.