Hipster'lar İçin Dükkanı Kapatma Vakti

Giyilir Bu Ekibi 23.05.2018

Şimdi LOMO'nuzu ve kemik gözlüklerinizi yavaşça yere bırakın. Hipster Barbie bu işi sizden daha iyi yapıyor.


Farkında değilmişsin gibi çektik pampa.


Birkaç yıldır daracık kısa pantolonlarınızın, kemik gözlüklerinizin, enteresan şapkalarınızın ve boynunuza salaş bir şekilde doladığınız kaşkollarınızın ekmeğini yediniz, selfie'lere doyamadınız, retro fotoğraf makinelerinizle bütünleştiniz. Artık o güzel günler bitti. Devir, pembişliğini iki nesil öncesine terk etmiş Barbie'nin devri. Tabii bir de sakal bırakıp oduncu gömleği giymeye başlamış olan Ken'in.Şekilli kahve fotoğrafı ve onlarca hashtag... Aynı bizim #Takipedenitakipederim Melis.


Birkaç ay önce Socality Barbie diye bir Instagram hesabı açıldı ve kısa sürede 1.2 milyon takipçiye ulaştı. Çünkü Barbie, kendisine daha doğal bir hava kazandıran kahverengi saçları, onu entelektüel gösteren kemik gözlükleri, doğayla bütünleşmesini sağlayan sırt çantası ve harika kullandığı Instagram filtreleri sayesinde, "millenial" olarak tanınan gençlerle ince ince dalga geçiyor.Bu yaz Barbie için de iyi ayak fotoğrafı yaptı.


Hesabın sahibi, Oregon'da yaşayan bir düğün fotoğrafçısı, ancak kimliğini açıklamamayı tercih ediyor. "Pek çok kişi aynı mekanlarda, aynı kareleri kullanarak, aynı fotoğrafları çekiyor. Bu fotoğrafları birbirinden ayıramadığım için, 'neden mesajımı seri üretim bir bebekle vermeyeyim?' diye düşündüm" diyor.O bere... O macera yüklü sırt çantası... O tasarım harikası topuklu ayakkabılar... Sen bu işi Barbie'den daha iyi mi bileceksin?


Bir anda bu kadar çok takipçiye sahip olmasını da insanların Socality Barbie ile kolayca bağ kurabilmesine bağlıyor. Kendi cümleleriyle; "Ya hesabınızdaki fotoğraflar onunkine çok benziyor ya da çevrenizde aynen ona benzeyen birileri var."Şu berenin duruşuna, şu gözlüklerin karizmasına bak bir kere. Bir yandan bizim Berkecan'a da benziyor ama bacaklar tam Elifsu.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

chocolate
Balikçi Azize :)
21.Eki
Beğen(0) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.