Herkese Bir Yemek Programı

Yutgitsin Ekibi 10.10.2017

YouTube’un kurucularının yemek uygulaması Nom, geleceğin mutfak yıldızlarının keşfedildiği yer olabilir. Erkenden yer kapmakta fayda var.

(Bu satırların yazarı, Instagram hesabını uygulama açıldığı hafta aldığı için herkesin “Ya o börek gibi ismi nasıl aldın” dediği bir ismi kapmıştı. Aynısını Nom’a da yaptı. Belli mi olur?)


Nom, YouTube’un kurucusu Steve Chen ve ilk ekibin baş mühendisi Vijay Karunamurthy’nin kurduğu yeni yemek podcast uyugulaması. Yani Nom üyeleri, kendi yemek şovlarını (yani Nomcast’leri) hazırlayıp canlı olarak yayınlayabiliyor. YouTube’un yemeğe özel hali gibi desek, bir taraftan Periscope’un yemeğe özel hali gibi de diyebiliriz. Sosyal yanları olduğu için Facebook’un yemeğe özel hali... Ööf, anladınız siz bizi.Nom’da kendi yayınınızı yaptığınız gibi dilerseniz sadece yemek şovları da izleyebilirsiniz. Nom’un yayıncıları, sadece spaghetti pişiren çiftlerden bilim kurgu temalı kahvaltılar hazırlayan aşçılara kadar çeşit çeşit.Fikir, Google’ın yemekhanesinde, şefler birbirleri ile eğlenceli diyaloglarla tarif paylaşırken çıkmış.Uygulama daha çıkmadan 4,7 milyon dolar yatırım aldı. Bu bile “Dur şuna bir bakayım” demek için yeterli sebep.


Steve Chen ve ortağı Chad Hurley, 2006’da YouTube’u Google’a 1,6 milyar dolara satmıştı. Yani yine büyük bir iş çıkarmaları hiç olanaksız değil.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.