Henüz 35 Yaşına Bile Gelmeden Milyoner Olan, Dünyanın En Zengin 20 İnsanı

Birazdan aşağıda göreceğiniz bu insanlar biraz canınızı sıkacak arkadaşlar, darılmaca gücenmece yok.

Muhtemelen onlarla hemen hemen aynı yaşlardasınız. Onlar bir yerlerde ‘milyoner’ ya da ‘milyarder’ diye anılırken siz ‘kanka bizim Sodexolar ne zaman yüklenecek yea?’ gibi şeylerin peşine düşüyorsunuz. Onlar uzay mekiği gibi arabalara binerken, sizler ortamlarda ‘ ağğğbi araba almak çok saçma yea, durduğu yerde masraf bi kere’ gibi geyikler çeviriyorsunuz.
(Sizi anlıyorum. Evet, ben de hepsini yapıyorum.)


Bilmelisiniz ki bu listeyi canınızı sıkmak için hazırlamadık. Gerçekten. Sadece eskiden milyarderleri genellikle 40 yaşını aşmış, biraz daha yaşlı ve takım elbiseli formda hayal ederken artık durumun çok değiştiğini görmeniz açısından hazırladık. Belki bu insanların başarı hikayeleri size de ilham verir de yıllardır kafanızdaki o fikri hayata geçirmeniz için motive eder diye düşündük.
İşte kısım kısım kıskanacağımız 35 yaş altı 20 zengin.

1. Mark Zuckerberg
(41.6 milyar dolar)Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in servetini rakamla yazamadım, öyle düşünün.
Olayın özeti şöyle; Mark bir üniversite öğrencisiyken Facebook’u kurdu ve şimdi yukarıda rakamla belirtmeye kalksam sıfırları yazmak için alanımın yetmeyeceği kadar büyük bir servetin sahibi. En üzeni de yaşının şu an sadece 31 olması. -Benimle yaşıt şrfsz :(


2. Dustin Moskovitz
(9.3 milyar dolar)
Eski Facebook kurucu ortaklarından Dustin Moskovitz, yaptığı proje yönetim uygulaması Asana sayesinde servetine servet kattı. Servetine diyoruz çünkü Dustin’in Facebook’ta %6 da hissesi bulunuyor.


3. Yang Huiyan
(5.9 milyar dolar)
Bu hanım kızımız 2013 yılında Çin’in en zengin kadını oldu. Evet, Çin’in.
Kendisi şu ara 34 yaşında. Yang'ın zenginliği, babasının Country Garden şirketindeki hisseleri kızına devretmesinden ve hisselerin borsada çok hızlı değer kazanmasından kaynaklanıyor. Vay arkadaş. Çin yahu, Çin.4. Eduardo Luiz Saverin
(5.3 milyar dolar)
Bu arkadaş da henüz otuzlu yaşlarının başında. Mark Zuckerberg ile davalık olsalar da kendisi Facebook’un kurucularından biri ve Facebook’ta %5’lik bir hissesi var. (Tamam, 33 yaşında.)

5. Scott Daniel Duncan
(Hayal dahi edilemiyor.)
Duncan'ın babası Amerika'nın en büyük enerji boru hattı yatırımcısıydı. Kendisi beyin kanamasından öldüğünde servetini 4 çocuğuna bıraktı. Scott Daniel Duncan, en küçük oğlu oluyor. Kendisi şu aralar 32 yaşında ve milyarder. (BABA PARASI YİYO KANKA YEAA.)


6. Elizabeth Holmes
(4.5 milyar dolar)

Elizabeth, en sevdiğim. Çünkü bu kız daha üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken sağlık-teknoloji şirketi olan Theranos’ı kurdu ve daha sonra okulu bıraktı. Peki neden bıraktı? Çünkü o, geliştirdiği teknoloji sayesinde kan testlerini artık evde yapılabilir hale getirdi ve şimdi milyarder oldu. Şu sıralar 31 yaşında. Aferin kız.


7. Nathan Blecharczyk
(3 milyar dolar)
Bu arkadaş Harvard mezunu ve bir süre Microsoft’ta ürün geliştirmeci olarak çalıştı. Ama servetini internet üzerinden kazandı. Dünya seyahati planları yapanlar Airbnb’yi bilir. Bu sitede dünyanın her yerinde bulunan kiralık evler veya odalar yer alır. İşte adamımız Blecharczyk, bu sitenin çalışanı olarak 1.9 milyar dolar servet elde etti. 32 yaşında ve soyadının nasıl okunduğunu gerçekten bilmiyorum.


8. Brian Chesky
(3 milyar dolar)
Yine Airbnb sitesi ile milyarlar kazanan biri o. Kendisi Airbnb’nin kurucusu ve CEO’su. Yaşı mı? 33.

9. Joe Gebbia
(3 milyar dolar)
Joe da Airbnb’nin kurucularından. Yalnızca 33 yaşında ve milyarder.
(Himmet Ağabey ve kardeşleri gibi eşit kırışmışlar parayı. Dohuzbindohuzyüzdohsansekiz, dohuzbindohuzyüzdohsansohuz...)


10. Thomas Persson
(2.7 milyar dolar)
H&M’i bilirsiniz. İşte bu arkadaş H&M’in varisidir ve bu şirket Thomas’ın dedesi tarafından 1947 yılında kurulmuştur. Babası İsveç’in en zengin kişisi, kendisi ise henüz 30’unda neredeyse 3 milyar dolarlık bir servetin sahibi olarak görülüyor. (Şanslı pislik.)


11. Zong Fuli
(2.7 milyar dolar)
Babası 1989 yılında Çin’in üçüncü büyük şirketini kurdu. Zong Fuli ise 2004 yılında lisans diplomasını aldıktan sonra babasının şirketinde yönetici asistanı olarak çalışmaya başladı. Şimdilerde ise şirketin yönetim kurulu başkanı. Yaşı 33.


12. Sun Xiang
(2.6 milyar dolar)
Daha 21 yaşındayken babasının yanında, yani Handan Zongheng Demir ve Çelik Grubu’nun finans departmanında işe girdi. (Bizde olsa tamirci yanına çırak verirler be kardeşim.)
Halen de finans departmanında genel müdür yardımcısı ve finans departmanının başkanı olarak çalışıyor. Şu an kendisi 33 yaşında, milyarder ve babasıyla birlikte kurduğu başka şirketleri de var. (Hey yavrum.)


13. Tatiana Casiraghi
(2.2 milyar dolar)
Bu kızımız Monaco Kraliyet Ailesi'ne üye. Henüz 31 yaşında. ‘Muzungu Sisters’ adlı bir şirketi var ve dünyanın popüler markalarına moda perakendeciliği yapıyor.

14. Julio Mario Santo Domingo III
(Hiç bilemiyorum.)
Kardeşimin adından belli ya zengin olduğu. Ne kadar parası var sormaya çekinir insan.
Ama durum şöyle; serveti de babası ve dedesinden miras olarak kaldı. Çünkü kendisi Kolombiyalı içecek şirketi Santo Domingo Grubu’nun varisiydi. Babası 2011 yılında öldü ve işin yönetimini aile üyeleri aldı. Santo Domingo şimdilerde parti ve etkinlik planlamalarına yönelik işler yapıyor. 30 yaşında ve 4 milyon dolarlık bir evde yaşıyor. (Ha benim Santo Domingo'ma.)

15. Evan Spiegel
(1.9 milyar dolar + Miranda Kerr.)
1990 doğumlu bu güzel kardeşimiz ise Snapchat’in kurucusu. Facebook’un ve Google’ın milyon dolarlık tekliflerini ‘ben o parayı afedersiniz üzerine oturduğum şeyle kazanırım zaten düdük makarnaları’ deyip reddetmiş. Doğum tarihini söyledim ama yaşını söylemiyorum, çünkü oturur ağlarız. Üstelik Miranda Kerr ile takılıyor. Söyleyeceklerim bu kadar.


16. Bobby Murphy
(1.9 milyar dolar)
Bobby de Snapchat’ten yürüyenlerden. Kendisi Evan’dan sonraki en genç zenginlerden. Yalnızca 26 yaşında. Snapchat’in kurucu CEO’su olarak görev yapıyor.

17. Carl Erik Hagen
(1.5 milyar dolar)
Carl, Hagen kardeşlerin küçüğü. Yalnızca 27 yaşında ve servetini yukarıda görüyorsunuz. Carl ve kız kardeşi Caroline, Komplett isimli İskandinavya'nın en büyük e-ticaret firmasının sahibi.


18. Caroline Hagen Kjos
(1.5 milyar dolar)
Carl’ın yukarıda bahsettiğim kardeşi.


19. Camilla Hagen Sorli
(1.5 milyar dolar)
Hagen kardeşlerden bir diğeri. 34 yaşında ve Norveç’in en büyük özel sermayeli yatırım şirketlerinin hissedarlarından biri.

20. Adrian Cheng
(1.4 milyar dolar)
34 yaşındaki Adrian, 1970 yılında dedesi tarafından kurulan özellik geliştirme şirketinde icra başkan yardımcısı oldu. Ayrıca ailenin diğer şirketlerinde de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Sanata ve sanatçıya değer vermesiyle tanınır. Ama bu onun BABA PARASI YEDİĞİ gerçeğini ne yapamıyor? Değiştiremiyor.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.