Hemşireden Skandal Paylaşımlar

Özge Kaya 18.10.2016

Yoğun bakımda yatan hastaların fotoğraflarını çekip alaycı mesajlarla paylaşan hemşireye sosyal medyadan tepki yağıyor.

Hemşireden Skandal Paylaşımlar

Bugün sosyal medya İstanbul'da çalışan bir hemşirenin yoğun bakımda kalan hastaların fotoğraflarını kendi hesabından paylaşmasına gösterilen tepkilerle kaynadı.

Hemşirenin hasta haklarını çiğnediği ve hakkında işlem yapılması gerektiğini düşünenlere CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da dahil oldu. Yarkadaş, hemşirenin paylaşımlarından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli E.G. olduğunun anlaşıldığını söyledi.

'Sağlık Bakanına çağrıda bulunuyorum’

Sosyal medyada yer alan sözkonusu fotoğraları da açıklamasına ekleyen Barış Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:

"Skandal olayla ilgili birçok şikayet geldi. Tıp etiği ve hasta haklarından haberi olmayan bir hemşire ölüm döşeğindeki hastalarla edep ve etik dışı paylaşımlarda bulunmuş. Hastaların fotoğrafını teşhir edip onlarla alay etmiş. Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı bu duruma sağlık bakanlığının acilen el atmasını bekliyorum. Bu kişinin gelen tepkilerden dolayı sosyal medya hesabını kapattığını da öğrendik. Buradan Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’a çağrıda bulunuyor ve bu kendini bilmez hakkında gerekli idari işlemin yapılmasını milletimiz adına talep ediyorum.”

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.