Hem Büyük Soru İşareti, Hem Büyük Rahatlık: Lazer Epilasyon

İrem Çamarası 16.10.2017

Tüysüzlük bu dünyadaki en mükemmel şey olduğu için, bu yöntem hakkında daha fazla bilgi almak isteyebileceğinizi düşünüyoruz.

Lazer epilasyon, her ne kadar yaptıran çoğu kişi tarafından “rahatlık” olarak tanımlanıyorsa da hala şüpheyle yaklaşanlar çok fazla. Lazer epilasyon konusunda en büyük yanılgı, tüyleri tamamen yok etmesi yönünde. Halbuki %90 azalttığı görülse de tamamen yok ettiği söylenemez. Ayrıca tek tük tüylerin bulunmasının sağlıklı olduğu söyleniyor.


Bu yöntem sadece kadınlara değil, erkeklere de uygulanıyor. Çok ağrı yapması ya da leke bırakması insanları korkutan bir diğer konu. Cilt tipiniz lekeye yatkın değilse ve güneş ışınlarından iyi korunabilirseniz, seanslardan sonra leke kalması pek olası değil. Ayrıca ağrı ve acı da lazer epilasyonu yaptıracağınız bölgeye ve sizin acı eşiğinize göre değişkenlik gösteriyor. Bu konuda ağdadan çok farklı olmadığını söyleyebiliriz.

Lazer epilasyondan sonra tüylerin tekrar çıkmaması ve gerçekten memnun kalınmasında, epilasyonu güvenilir bir yerde yaptırmanızın büyük etkisi var. Prosedürün fiyatından önce dikkat etmeniz gereken konular arasında uzmanlık geliyor. Gittiğiniz merkezde bu işin uzmanları bulunmalı ve bu konudaki uzmanlık belgeleri mutlaka eksiksiz olmalı. Yanlış merkezlere gidip cildi yanan birçok insan bulunduğunu unutmayın. Ayrıca seanslara başlamadan önce deneme seansı yaptırıp kıllarınızın analizini yaptırmanız da avantajlı olacaktır.


Lazer epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gereken bir diğer nokta ise; seanslar sırasında ağda, cımbız gibi kıllarınızın yönünü etkileyecek yöntemlerden uzak durmanız gerektiği. Zayıflamaya başlayan kıl köklerinizi güçlendirip lazer epilasyonun etkilerini azaltmak, seanslarınızın uzamasına neden olacaktır. Zaten dikkat etmeniz gereken noktaları epilasyon merkezindeki uzmanınız size detaylı olarak anlatacaktır. Bunlara uyduğunuz takdirde istediğiniz sonucu almamanız için bir neden yok.


Lazer Epilasyon Yöntemleri

ALEXANDRITE: En büyük özelliği, büyük bir alana uygulanacak olsa bile seansının sadece 30-40 dakika sürüyor oluşu. Çoğunlukla açık tenli ve koyu kıllara sahip kişilere uygulanan bir yöntemdir. 5-6 seansta kalıcı çözüm gösterdiği görülmektedir.

DIODE: Diode ilk iki lazer teknolojisine göre lazer dalga boyu konusunda farklılık göstermektedir. Lazer dalga boyunun yüksek olması Diode teknolojisinin birçok cilt tipinde uygulanabilmesini sağlamaktadır. Çoğunlukla açık tenler ve daha ince kıllar üzerinde etkilidir. Bu yöntem daha çok yüz bölgesinde uygulanır.


ND YAG:
Bu yöntemin en büyük farkı, koyu ten ve koyu tüylere kolaylıkla uygulanabilmesidir.

RUBY: Hem açık hem de koyu renkli cilde sahip kişilerde uygulanabilse de daha çok açık cilt tipine uygulanmaktadır. Genelde daha küçük alanlardaki tüylere odaklanmak için kullanılan bir teknolojidir.

IPL: Intense Pulsed Light, yani yoğunlaştırılmış ışık atımı isimli bu yöntemde IPL cihazları kullanılmaktadır. Aslında lazer epilasyondan daha çok modern ağda yöntemidir. Birçok kişi bu yöntemi kullandığında istediği gibi verim alamadığını söyleyerek lazer epilasyona karşı negatif tavır takınmıştır. Alexandrite gibi 5-6 seansta kalıcı çözüm sunmamaktadır.

Eğer siz de rahat etmek için lazer epilasyona karar verirseniz, sonbahar-kış aylarında yaptırmanızı öneririz. Hem güneş ışınlarından korunmuş hem de yazın rahat etmiş olursunuz.


İrem Çamarası


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.