HDP'li Beştaş, Kışanak'ın Gözaltına Alınmasını Protesto Etti

Ezgi Özkurt 26.10.2016

Meclise kelepçe ile gelen HDP'li Beştaş, Gültan Kışanak'ın tutuklanmasına yönelik bir protesto konuşması yaptı.

TBMM Genel Kurul'unda söz alan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın gözaltına alınmasının hukuksuz bir işlem olduğunu savundu.

'Demokratik tepkimizi her zeminde göstermeye devam edeceğiz'

Diyarbakır'ın Kürt halkının gözbebeği olduğunu vurgulayan Beştaş, AK Parti sıralarına doğru “Kesintisiz darbe sürecine karşılık kesintisiz direniş süreci bugünden itibaren başlamıştır ve biz demokratik tepkimizi her zeminde göstermeye devam edeceğiz. Sizin siyaseten söyleyecek bir sözünüz yok. Siz zorbalıkla zulümle baskıyla ve işkenceyle bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorsunuz. Bizimle siyaseten çarpışamıyorsunuz diye belediye başkanlarını, il başkanlarını alıyorsunuz" diye konuştu.

Beştaş, yanında getirdiği kelepçeyi, genel kurul salonunda Başbakan'ın oturduğu sıraya bıraktı. Beştaş daha sonra kelepçeyi konuşma yapılan kürsüye bırakarak yerine döndü.

Söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Beştaş'a "Burada kelepçelerle şov yapmak hakkınız değildir. Buradan farklı bir olay çıkarılmaya çalışılıyor ki bu yargı sürecini etkilemek demektir. Ya siyaset yapacaksınız yada bu örgütle aranıza mesafe koyacaksınız" diye karşılık verdi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.