'Hayır' Dediği İçin Dayak Yedi

Özge Kaya 18.09.2016

Bir erkek şiddeti haberi de İzmir'den geliyor.

'Hayır' Dediği İçin Dayak Yedi

İzmir'in Bornova ilçesinde, atama bekleyen Türkçe öğretmeni 23 yaşındaki Neriman G., part time garsonluk yaptığı iş yerinden dönerken, giydiği elbisenin dekoltesinden aldıkları cesaretle yanına yaklaşıp tanışmak isteyen iki erkeğe "hayır" deyince, hayatının şokunu yaşadı.

İki erkekten biri "Bana kimse hayır diyemez" diye bağırıp genç kadına saldırdı. Yumruk darbeleriyle bir gözü kapanan, üstü kan içinde kalan Neriman G., önce karı koca sanıp müdahalede bulunmayan vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Talihsiz kadın, "Bu yüze iyi bakın, sadece yolda yürürken tanışma isteğini reddettiğim biri tarafından bu hale getirildi. Bu mu adamlık? Bu mu insanlık" sözleriyle sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan Neriman G., ataması yapılmayınca part time işlerde çalışmaya başladı. Dün gece de iddiaya göre kafeteryaların yoğun olarak bulunduğu Bornova Süvari Caddesi üzerinde yürüyen Neriman G., taksi durağına gitmek için ara sokağa girdiği sırada yanına iki kişi yaklaştı. Üzerindeki elbisenin dekoltesinden de cesaret alan iki maganda, Neriman G.'yle tanışmak istediklerini söyledi.

Sokak Ortasında Dayak Yedi

Durmayıp yoluna devam eden, iki erkeğin tanışma isteğine "hayır" yanıtı veren genç kadın, bu andan sonra hayatının şokunu yaşadı. Teklifte bulunan erkeklerden birisi, "Bana kimse hayır diyemez" diye bağırdıktan sonra genç kadına saldırdı. Maganda, sokak ortasında Neriman G.'nin yüzüne peş peşe yumruk attı, tekmeledi. Dayağa dakikalarca direnmeye çalışan Neriman G.'yi görüp karı koca ya da sevgili kavgası sanan vatandaşlar ise bir süre müdahalede bulunmadı. Ancak genç kadının yardım çığlıkları sonrasında, yanına gelen birkaç kişi onu kurtardı. Taksiye binip hızla olay yerinden uzaklaşan Neriman G., üstü başı kan içinde hastaneye gitti. Neriman G.'nin karakola gidip şikayetçi olması üzerine polis iki sokak magandasını aramaya başladı.

Sosyal Medya Hesabından Kadınlara Seslendi

İstanbul'da, şort giyen bir kadının belediye otobüsünde dayak yemesinden sonra kendi başına da benzer bir olay gelen ve evinde dinlenen Neriman G., yaşadıklarını ve olaydan sonrasındaki fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Neriman G., "Bu yüze iyi bakın, sadece yolda yürürken tanışma isteğini reddettiğim biri tarafından bu hale getirildi. Üstelik etrafta insanlar da vardı. Bana saldırdığı zaman biri de demedi bu n'apıyor diye. Adeta çekirdek çitler modda izlediler. Elini tuttum gücüm yetmedi. Bu mu adamlık? Bu mu insanlık? Burası nasıl bir ülke oldu böyle? Çıkmayın kadın arkadaşlarım, aman sokağa çıkmayın, tek yürümeyin, dikkat edin" sözleriyle tepkisini ifade etti. Neriman G., bu insanların bir an önce bulunup cezalandırılması gerektiğini söyledi.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.