Hayallerin Yaş Tanımadığını Kanıtlayan 68 Yaşındaki Öğrenci; Durga Kami

İrem Çamarası 01.09.2016

68 yaşında orta okula giden Durga Kami, bütün insanlara motivasyon kaynağı oluyor…

Altı çocuk babası, sekiz torununun dedesi Durga Kami, torunlarına bakmak ya da evinde sakin bir hayat sürmek yerine hayallerinin peşinden gidiyor ve her sabah erkenden uyanarak okuluna hazırlanıyor. Sabahları özenle okul kıyafetlerini giyiyor, bastonunu alıyor ve 14-15 yaşındaki arkadaşlarıyla birlikte orta okula gidip derslere giriyor.

Maddi imkansızlıklar yüzünden gençliğinde okula gidememiş ve öğretmen olma hayalini gerçekleştirememiş Durga Kami “Shree Kala Bhairab” orta okulunda kendinden küçük arkadaşları ve öğretmeni ile 68 yaşında gecikmiş hayallerinin peşinden gidiyor. Bu yolculuğa çocuklarının evlenmesi ve biricik eşinin ölümü ile çıkmaya karar veren Durga Kami, insanların kendisini örnek alarak cesaretlenmelerini de istiyor.

Hayallerin Yaş Tanımadığını Kanıtlayan 68 Yaşındaki Öğrenci; Durga Kami

“Kaharay” ilk okulunda başlayan serüvenine 11 yaşındaki arkadaşlarının desteği ile devam ederek orta okula geçen Durga Kami insanların ona çok yardım ettiklerini ve hayatı boyunca öğrenmeye devam edeceğini her fırsatta dile getiriyor. Öğretmeni Koirala tarafından gri pantolon, mavi çizgili kravat ve beyaz gömlek gibi ihtiyaçları karşılanan 68 yaşındaki öğrencimiz çatısı akan, sık sık elektrikleri giden tek odalı evinden şikayet etmektense hayatında mutlu anlar biriktiriyor.

Hayallerin Yaş Tanımadığını Kanıtlayan 68 Yaşındaki Öğrenci; Durga Kami

Okulda kendisine “Baa” yani baba diye hitap edilen Durga Kami yaşına rağmen arkadaşlarıyla voleybol oynamaktan ya da her türlü faaliyetlere katılmaktan da geri kalmıyor.

Hayallerin Yaş Tanımadığını Kanıtlayan 68 Yaşındaki Öğrenci; Durga Kami

“Ben yapabiliyorsam herkes yapabilir” diyerek engelleri aşmak konusunda herkese umut veren Durga Kami, hepimizin gönlünde en güzel yere oturdu bile...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.