Hayal-i Temsil Tiyatro Oyunu

İrem Çamarası 09.08.2016

Bu oyun sayesinde Türk Tiyatrosu’nun önemli isimleri Afife Jale ve Bedia Muvahhit ile ilgili her şeyi öğreneceksiniz…

Türk Tiyatrosu’nun en önemli isimlerinden Afife Jale ve Bedia Muvahhit ile çalışan makyörleri Dikran Efendi, izleyicilere bu iki kişinin neden bu kadar önemli olduğunu ayrıntılarıyla açıklıyor. Tüm zorluklara göğüs gererek, tiyatroya olan aşklarından vazgeçmeyen iki büyük ismin ilk sahneye çıkışlarından vefatlarına kadar tüm hayatlarını seyirci ile paylaşıyor. Oyun süresince ilk sahne heyecanlarından, yaşadıkları aşklardan, hayatlarındaki dönüm noktalarından, toplumda karşılaştıkları baskılardan bahsediliyor. Türkiye’nin sahneye çıkan ilk Türk Müslüman oyuncuları olmaları yüzünden zaman zaman karşılaştıkları zorluklar olsa bile asla sahnelerden vazgeçmediklerini izleyicilere tekrar tekrar hatırlatıyor.

Hayal-i Temsil Tiyatro Oyunu

Aslında Afife Jale ile Bedia Muvahhit aynı zorlukları yaşamış olmalarına, aynı sahnelerden geçmelerine, aynı sahne tozunu yutmalarına, aynı tutku ile tiyatroya bağlı olmalarına rağmen beraber hiç çalışmamışlar. Fakat Dikran Efendi hikayeyi seyirciye öyle bir anlatıyor ki, sanki iki kadın çok iyi dostlar ve her anıları beraber yaşanmış gibi izliyorsunuz oyunu.

Eğer gerçek yaşam hikayelerini dinlemekten hoşlanıyorsanız ya da Türk tiyatrosu tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu oyunu kaçırmamalısınız. Sadece tiyatroya verilen emekleri bir kez daha dinlemek için bile gitmenizi tavsiye ederiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.