Havuz Egzersizleri ile Form Tutun

Ali İhsan Kaya 28.07.2016

Spor yaparken keyifli vakit geçirmek isteyenlerden misiniz? Eğer kendinizi bu grubun içerisinde görüyorsanız, hem zayıflatan hem de eğlendiren 5 havuz egzersizi tam sizlik.

Havuz egzersizleri yazın vazgeçilmezleri arasındaki yerini koruyor. Hem serinlemek hem de sıkı bir vücuda sahip olmak için mükemmel bir yöntem. Kadın veya erkek fark etmeksizin yapılabilecek 5 havuz egzersizi ile karşınızdayız.

Swim Board İle Bacak Çırpma

Havuz Egzersizleri ile Form Tutun

Havuz antrenmanı denince akla gelen ilk etkili egzersiz swim board ile bacak çırpma olabilir. Çünkü gerçekten etkili bir form tutma egzersizi. Özellikle bacakların şekillenmesinde büyük bir role sahip. Üstelik board ile yapmak zorunda da değilsiniz. Havuzun kenarına tutunarak da bu egzersizi yapabilirsiniz.

İki Bacak Kaldırma

Havuz Egzersizleri ile Form Tutun

Bu hareketi spor salonlarında yapanlarınız vardır. Spor salonunda yaparken zorlananlar havuzda bu hareketi kolayca yapabilirler. Sırtınızı havuzun bir duvarına yaslayıp ellerinizle kenardan destek alın ve iki bacağınızı yere paralel olacak şekilde kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken dizlerinizi kırmayın. Karın kaslarınızın çalıştığını zaten hissedeceksiniz. Alt karın kaslarına ek olarak bacak kaslarınız da çalışacaktır.

İki Bacak Dizlerden Kırarak Yukarı Çekme

Havuz Egzersizleri ile Form Tutun

Bir önceki hareketimizin aynısını dizlerimizi kırarak yapıyoruz. Bir önceki hareketteki gibi alt karın kaslarımız çalışıyor. Fakat bacak kasları bir önceki egzersize nazaran daha az çalışıyor. Bu hareketi dizleri yanlara çekerek de yapabilirsiniz.

Havuzda Arka Kol Çalışması

Havuz Egzersizleri ile Form Tutun

Bu hareketi aslında birçoğumuz havuzdan çıkarken yapıyoruz. Sırtımızı havuzun bir kenarına dayayıp kollarımızda vücudumuzu havuza indirip kaldırıyoruz. Yine suyun kaldırma kuvveti ile hareketi eğlenceli ve kolay bir hale getiriyoruz. Özellikle arka kol ve omuz bölgenizi şekillendirmek için bu harekete başvurabilirsiniz.

Yüzme

Havuz Egzersizleri ile Form Tutun

Ve tabii ki YÜZME… İster serbest stil, ister sırt üstü, isterseniz de başka bir yöntemle… Hangi stilde yüzdüğünüze bakmaksızın, yüzerken bütün kas gruplarınızı çalıştırıyorsunuz. Birkaç aylık yüzme kursundan sonra uzun mesafeler yüzmek de oldukça mümkün. Uzun mesafe yüzememekten şikayetçi iseniz, en acilinden bir kursa kaydolmanızı öneririz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.