Hangi Egzersiz Sonrası Hangi Smoothie?

Bıyıklılar Ekibi 12.10.2017

Salondan çıkınca vitamin barda ilk önünüze gelene saldırıyorsanız yanlışlardasınız bro’lar.

Çünkü farklı egzersizler, vücutta farklı ihtiyaçlara sebep olur. Mesela HIIT yaptıysanız proteine ihtiyaç duyarken kardiyo yaptıysanız tek ihtiyacınız olan susuzluğunuzu gidermektir. Haydi egzersize özel smoothie’lerle ağzımızı bir tatlandıralım.

Koştu veya bisiklete bindiyseniz:


Çikolatalı ve muzlu bir smoothie üzerine biraz kahve iyi gider. Peki neden? Çünkü bu tür yoğun kardiyo egzersizleri sonrası muz elektrolitlerinizi dengeler, çikolata protein sağlar. Kahve ise, metabolizmanızın daha uzun süre hızlı kalmasına yardımcı olur.


HIIT yaptıysanız:


HIIT olmaz, Tabata olur; o olmaz kickbox olur. Intervalli egzersizler yaptıysanız muhtemelen vücudunuzun tüm enerji depolarını tükettiniz. O halde hem karbonhidrat hem protein hem yağ almalısınız. Unutmayın, yeniden depolamazsanız, kaslarınızı yeniden yapılandıramazsınız. Muzlu, fıstık ezmeli, çikolatalı bir smoothie iyi gider.


Direnç çalıştıysanız:


Bu seferki tercihiniz ağırlık kaldırmak ise hem sizi tok tutacak hem de protein kaynağı olacak bir şeylere ihtiyacınız var. Yarım muz, çilek, çikolata ve fıstık ezmesi iyi gider. Ancak direnç egzersizini biraz kardiyo ile desteklemediyseniz şekeri, dolayısıyla çikolatayı kesebilirsiniz.


Sadece kardiyo yaptıysanız:


Kas yıkımı olmadığına göre proteine ihtiyacınız yok. O halde sadece enerji stoklarınızı tazelemeli ve susuzluğunuzu gidermelisiniz. Karpuz ve greyfurtu blender’dan çekerek yapacağınız bir içecek iyi gider.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.