Hamit Altıntop Umutlu

İnci Vardar 27.07.2016

Galatasaraylı futbolcu Hamit Altıntop, kamp sürecini, geride bıraktığı sakatlığı, Jan Olde Riekerink'i ve yeni sezon hedeflerini anlattı.

GS TV'de kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Hamit, geride kalan İsviçre ve devam eden Danimarka kampı için, "Bir hafta içinde 3 hazırlık maçı oynadık. Sonuçlar olumluydu. Görüntü olumluydu. İstek, ciddiyet vardı. Her şey istediğimiz gibi başladı. Sonuçları ve bu havayı devam ettirmek istiyoruz" dedi.

Sakatlık sürecini atlatan Hamit Altıntop, şunları söyledi;

"Sakatlıklar, performans düşüklüğü futbolun içinde var. Çok fazla konuşmak istemem. Ama geride kalan dönem bana kişilik ve insan olarak çok şey kattı. Takımı, kulübü, Türk futbolunu başka açıdan izleme şansım oldu. Kendimden ziyade beni daha çok üzen olay sezonu 6. kapatmamızdı. Bize yakışmadı. Hoca değişiklikleri, istediğimiz oyunu oynayamamak beni daha çok üzdü. Takım başarılı olsun; ben kendimi her zaman kulübe adapte ederim."

Bu yıl da kariyerine Galatasaray'da devam edecek olan futbolcu, kendisini "yeni" hissettiğini de şu sözlerle anlattı:

"Sözleşmem bitmişti ama kulüp bana olumlu yaklaştı, burada kalma şansını verdi. Başka teklifler de vardı ama ben kulübü ve camiayı benimsedim. İnişler, çıkışlar oldu; bunu engelleyemezsiniz. Herkes bilsin ki idmanda, maçta taraftarla ilişkimde Galatasaray'ı temsil ettiğimde her zaman hakkını vermeye çalışırım. Eksiğimiz, hatamız varsa bizi herkes uyarabilir, eleştirebilir. Motivasyon yüksek, istek yüksek. Yeni takımda ben de kendimi yeni hissediyorum. Çok önemli bir sezon olacağının farkındayız. Ama adım adım ilerlemek lazım. Yeni sezonda da iniş ve çıkışlar olacaktır bu yenilenme sürecinde. Biz her fedakarlığa hazırız."

Hamit Altıntop Umutlu

Son sene içinde takım ruhunu kaybettiklerini belirten Altıntop, sözlerine, taraftara mesajla son verdi.

"Beni taraftar sever veya sevmez. Bunu kalbimden söylüyorum. Bizim milletimizde inişli çıkışlı bir yaklaşım var. Maalesef bu taraftar için de geçerli. Ne kadar sevdiklerini bağlı olduklarını bunu kimse tartışamaz. Bazı maçlarda 50 bin kişiyle bazı maçlarda 4 bin 5 bin kişiyle oynuyoruz. Onlar da yeri geldiğinde küsebiliyor, bize trip atabiliyorlar. Ama biz alınmıyoruz. Desteklerini, bizi sevdiklerini; yeri geldiğinde bizi nasıl kucakladıklarının da farkındayız. Onlara duacıyız. Her zaman desteklerine ihtiyacımız olduğunu da söylüyoruz. Biraz daha yapıcı ve olumlu olalım. Bu değerleri kaybetmememiz lazım. Çünkü Galatasaray Kulübü'nden bahsediyoruz. Böyle bir camia zor bulunur. Böyle tarih yok kimsede. Bunları anlatırken bile heyecanlanıyorum. Zaten burada kalma nedenlerimden biri Galatasaray Camiası olması. Onlara inşallah bu sene layık oluruz."


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.