Hamburg: Erkek Erkeğe Tatillerin En İyi Adresi!

Bener Onar 16.01.2017

Gecesiyle, gündüzüyle, yemesiyle, içmesiyle tam bir 'tatlılık' abidesi! Hazırlanın, gidiyoruz...

Rahmetli John Lennon’un bir sözüyle başlayalım: “Liverpool’da doğdum ama beni büyüten yer Hamburg oldu!” Bir İngiliz bunu diyorsa dinlemekte fayda var. O zaman sözümüzü tutuyoruz ve bu kez size, bekarlığa veda yazımızda da listeye giren Hamburg’u anlatıyoruz.

Hamburg, 1.7 milyonla Almanya’nın en çok nüfüsa sahip ikinci kenti. Yılda 6 milyona yakın turist geliyor ve ilginçtir, Berlin kadar konuşulmuyor. Şehrin limanı, Almanya’nın en büyüğü ve dünyanın işlevinde önemli bir yer tutuyor. Bu lüzumsuz bilgileri biraz heyecanı artırmak için verdik şimdi lüzumlu bilgilere geçiyoruz!

Hamburg: Erkek Erkeğe Tatillerin En İyi Adresi!

Mekanlardan caddelerden bağımsız Hamburg’un 2 tane yapmanız gereken olayı var. Birincisi kabaca Bisikletli Bira Turu diye çevrilen Das BierBike. Diğeri de nehirde tekne gezisi. Elektronik, chill-out veya reggae fark etmez her çeşitten müzik çalan bir mekan bulabilirsiniz Hamburg’da. İnternetten neresi iyi diye bir araştırma yerine bar turu atacağınız bir paket satın alıp, oradan oraya geçmek çok daha mantıklı ve keyifli.

Schanzenviertel bölgesi üniversite öğrencilerinin takıldığı bir yer. Goldfischglas ve Katze buradaki iki güzel mekan. Limana yakın Portugiesenviertel bölgesi ise akşam üstü içkisi almak veya bir şeyler atıştırmak isteyenler için ideal. Tarihi Deichstrasse’de 17. Yüzyıldan kalma evlerin restore edilmiş hallerini görebilirsiniz. Burada yer alan Zum Brandanfang'da da karnınızı doyurabilirsiniz.

Hamburg: Erkek Erkeğe Tatillerin En İyi Adresi!

Schanzenviertel’de biraz ısındıktan sonra artık Reeperbahn’da maça çıkma vakti! Yaklaşık bir kilometrelik caddeye Almanlar “Die sündigste Meile” diyorlar, Türkçesi: En günahkar mil. St Pauli’da “Kırmızı Işık” çevirmesi olacak ruhsatınız yanınızda olsun dikkat! Öncelikle buradan keyif almaya bakın. Dikkatli olun ama kendinizi de çok kasmayın. Güvenlik açısından "dünyanın en güvenli güvenliksiz bölgesi"ndesiniz! Bir diğer alternatif de buraya limuzinle gelmek. Havalı görüneceğinizi sanmayın ama kimsenin umrunda değilsiniz!

Reeperbhan, aynı Amsterdam’a benzese mekan ve müzik olarak yine çok farklı kafalara hitap edebilyor. Herzblut müzik, atıştırma ve ortam açısından tam bir joker mekan. ‘Clubber’ların adresi Baalsaal olabilir. Burada house ve teknonun en baba adamları var. lavish Halo hafta içi oradaysanız güzel bir alternatif.


Beattles Platz’da bir hatıra fotoğrafı mutlaka çektirin çünkü efsane grup ünlü statüsüne çıkmadan önce burada birçok barda sahne almış. Sabah otele dönerken balık pazarı Fischmarkt’a gidebilirsiniz. Saat 11’e kadar biraz servisleri var ve balık veya sosisle çok güzelle gidiyor namussuz.

Çimenle ve toprakla işiniz yok biliyoruz ama Hamburg Avrupa’nın en yeşil yerlerinden biri. Şehrin kalbi Jungfernstieg’da bir yürüyüş sonrası alışveriş yapabilirsiniz. Alster Gölü’nde bir tur atın oradan da Kennedy Köprüsü’nde bir selfie bitti gitti.

Hamburg: Erkek Erkeğe Tatillerin En İyi Adresi!

Bu barlara gitmelisiniz!

Bar Rossi: Büyük geceye hazırlanmak için bohem mi bohem bir mekan. Buram buram 'cool'luk kokuyor.

Gecko Bar: Trend dekoruna rağmen maç veren dev ekranları, casino masaları ve süper bar menüsüyle Gecko, klasikliğin modern versiyonu gibi.

The Academy: Trend içkileri, havaları kokteyleri unutun. Almanya’nın milli içkisinin süper atmosferle birleştiğinde ne kadar eğlenceli olabileceğine canlı tanık olun.

Bu arada; özellikle gitmeyin ama St. Michael Kilisesi’ni görürseniz, Großneumarkt, Peterstraße, Laeiszhalle, Gängeviertel derken Valentinskamp’a geleceksiniz. 200’e yakın artistin bina üzerindeki çalışmaları nefis.

Hamburg: Erkek Erkeğe Tatillerin En İyi Adresi!

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.