Halk Özel Harekat Otomobili Trafikten Men Edildi

İnci Vardar 27.07.2016

Darbeye karşı yapmış olsan da arabana şekil şükül yapıp sokaklarda gezmek öyle kolay değil.

Fark ettiniz mi, şu sıralar konu ne olursa olsun, pek çok cümle "Tabii ki darbeye karşıyım" diye başlıyor. Hemen hemen herkes, darbe girişimine ne kadar karşı olduğunu yerlere göklere sığdıramamak suretiyle dile getiriyor; kimse sorsanız, darbeye en çok karşı olan kendisi.

Tabii bu durum sadece konuşmalarla sınırlı kalmıyor. 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan vatandaşların bir kısmında darbe karşıtlığı artık bir kimlik. Biraz da inanca göre şekillenen bir durum ama kesin dövmesini yaptıran da vardır. Bir de dövme yerine araba yaptıran bir vatandaş var. Tam olarak militarist değil gibi ama işin içine "özel harekat" girince biraz da öyle gibi. İlginç.

Halk Özel Harekat Otomobili Trafikten Men Edildi

DHA'nın haberine göre, bu aracın sahibi Muhammed Enes Gülaçar. 40 yıllık otomobili üzerinde çeşitli düzenlemeler yapmış ve 34 GS 6443 plakalı 1976 Chevrolet Nova marka otomobilini "HÖH - Halk Özel Harekat Aracı"na çevirmiş. Bunca modifikasyon üzerine polis de aracı bağlayarak ceza kesmiş.

Gülaçar, işyerindeki arkadaşları ile çalışarak otomobilin ön kaputuna Atatürk Havalimanı’na saldıran ve sivil araçları ezen tanklar, TBMM’yi bombalayan uçaklar, MİT’e saldırı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çağrısını duyan binlerce kişinin fotoğrafları olan çalışmayı film haline getirerek yapıştırmış. Otomobilin sürücü tarafındaki kapıya Osmanlı tuğrası yapıştırılmış; çeşitli yerlerinde de "Reisin hizmetine mahsustur" yazısı göze çarpıyor.

Öyle de olsa yasak. Bu araçla trafiğe çıkılmıyor.

Sonuçta araç, cezası ödendikten sonra üzerindeki filmler sökülerek sahibine teslim edilmiş. Trafiğe çıkması hala yasak ama alınan izinle, "Demokrasi nöbetinde sergilenmek üzere" Küçükçekmece Halkalı Meydanı'na yerleştirilmiş bulunuyor.

Son olarak, otomobilin son düzenlemeleri için 6 bin TL’ye yakın harcama yapan Gülaçar, bu paranın kendisi için önemli olduğunu, ancak her şeye değdiğini ve bu araçla trafikte rahat dolaşmayı umduğunu söylemiş.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.