Haftanın Filmleri

Oğuz Taktak 26.08.2016

Bu hafta uzayda yeni düşmanlarla savaşıp tarihi bir drama da ortak olacağız.

Nefesini Tut - Don't Breathe
Korku filmlerinin aranılan yönetmeni olmayı başaran ve ismi migren ilacıma çok benzeyen Fede Alvarez, "Kötü Ruh" filminden sonra bende unutulmaz etkiler bırakmıştı. Baş ağrımı dindirmede yardımcı olmasa bile 2 gece kabuslar görmeme neden olan filmin yönetmeninden yeni bir korku-gerilim filmi geldi: Nefesini Tut.

Haftanın Filmleri

Kör bir adamın evine hırsızlık yapmak için giren zavallı kahramanlarımız Rocky, Alex ve Money'nin planları oldukça basittir. Kör adamın evinde kilitli tuttuğu odaya girmek, onun engelli oluşundan yararlanarak da evini soymak. Ancak işler tam olarak planlandığı gibi gitmez. Zira hafife aldıkları ev sahibi, aslında oldukça tehlikeli bir adamdır. Planda yanıldıklarını anladıklarında kusursuz bir suç yerine ölümcül bir hata işlediklerini görürler.

Başrollerini Dylan Minnette, Stephen Lang, Jane Levy, Daniel Zovatto, Sergej Onopko ve Jon Donahue'nun üstlendiği yapımın senaryosunda ise yönetmenle birlikte Rodo Sayagues imzası bulunuyor.

Star Trek Sonsuzluk - Star Trek Beyond
Hasssstası olduğumuz ve merakla beklediğimiz serinin 3. filmi olan Star Trek 3 (Star Trek Beyond) filminin yönetmenliğini bu sefer J.J. Abrams değil, Justin Lin yapıyor. Kadroda güzel isimler var; Chris Pine, Zachary Quinto ve Simon Pegg, Sofia Boutella ve Idris Elba.

Haftanın Filmleri

Sonsuzluk’ta, Atılgan gemisinin ve cesur mürettebatının epik yolculuğu devam ediyor. Ancaaaak, bu kez mürettebat, uzayın bilinmeyen derinliklerinde gizemli ve yeni bir düşmanla karşılaşıyor.

Saraybosna'da Ölüm - Death In Sarajevo
İşte tarihi bir olaya tanık olacağımız an geldi. Birinci Dünya Savaşı’nı başlatan bu suikastin 100. yılında Hotel Europe büyük bir etkinliğe hazırlanıyor. O gün, otelin çatısında yapılan TV yayınında sabit politik duruşlar birdenbire asırlık tartışmalara yol açarken, otel müdürü aylardır maaşlarını alamayan ve tam da bu önemli günde grev yapmaya karar veren çalışanları “kendine özgü” yöntemlerle engellemeye çalışıyor. Grev sözcüleri bir bir ortadan kaybolurken en önemli konuklardan birini korumaya çalışan polisin tek derdi ise eşinin almak istediği kanepenin fiyatı oluyor.

Haftanın Filmleri

Bernard-Henri Lévy´nin “Hotel Europe” adlı oyunundan uyarlanan film, içinde bulunduğu coğrafyanın derin bir özetini çarpıcı bir şekilde seyircinin gözleri önüne seriyor. Filmin yönetmenliği Danis Tanović'e ait.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.