Haftanın Filmleri

İnci Vardar 19.08.2016

Bu hafta fantastik dünyalardan çıkıp mahkeme salonlarına düşüyoruz, arada salgın hastalıkla karşılaşıp zombilerden kaçıyoruz.

Kingsglaive: Final Fantasy XV - Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV

Final Fantasy'nin yanına rakamlar eklendikçe aklıma beyaz yakalıların dramı geliyor, hüzünleniyorum. Şöyledir bu dram: Bir doküman hazırlarsınız, ilgili kişilere gösterip gereken düzenlemeleri yaparsınız, onay alıp ''Final'' olarak kaydedersiniz. Ama onaylı işin revizyonları bitmez, o doküman bir türlü son haline gelmez. ''final_son_enson_sonuncu_finalll.doc'' haline gelmemesi için dosya adına numaralar eklemeye başlarsınız. İşte benim Final Fantasy 15'te gördüğüm budur. Ancak neyse ki durum bu kadar dramatik değil.

Takeshi Nozue'nin yönetmenliğini üstlendiği film, muhtemelen bu kadar revizyondan geçmeden bugün yayına giriyor. Bir animasyon olan filmin seslendirme kadrosunda, Breaking Bad'de başı dertten kurtulmayan Aaron Paul, Game of Thrones'da entrikaların sultanı olan yer alan Lena Headey ve her rolünde daha iyi ölmeyi başaran Sean Bean bulunuyor.

Haftanın Filmleri

Yıllardır Final Fantasy'yle içli dışlı olanları memnun edecek gibi görünen fantastik bilim kurguda, Niflheim İmparatorluğu'nun kutsal kristali ele geçirmek için Lucis Krallığı'na saldırdığını görüyoruz. Lucis kralı Regis, büyü gücüyle donatılmış Nyx'i ve seçilmiş askerlerden oluşan Kingsglave birliğini kuruyor kurmasına da bu birlikler, imparatorluğun ordusunun karşısında çitlenecek çekirdek gibi kalırlar. Regis bu durumu engellemek için oğlunu baş göz etme ve topraklarının hakimiyetini imparatorluğun emrine sunma kararını zor da olsa verir ama olaylar pek de beklendiği gibi gelişmez. Niftlheim kötülüğünü hepimizin gözüne sokmak istercesine zorbalığa devam eder. Bu durumda, o zamana kadar güçsüz sandığımız Kingsglave devreye girer ve destan yazmaya başlarlar.

Konu sizi o kadar şaşırtmadıysa bile fragmanı izleyin, çok güzel olmuş.

Viral

Haftanın ikinci filmi, şahsen tür olarak en sevdiğim ama ismini gördüğüm anda çok kötü olacağına karar verdiğim bir salgın hastalık filmi. Zaten IMDB puanı da 5,6. Ancak bu kadar puan alabilecek bir film için yönetmen koltuğuna iki kişi birden oturtup masraf yapmışlar. ve 'ın yönettiği filmde , , başrolleri paylaşıyor. Peki bu kişileri nereden hatırlıyoruz? Bütün filmografileri yan rollerden oluşmasa da açıkçası ben hiçbir yerden hatırlamıyorum. İsimlere tıkladım, filmlere baktım, maksimum ''Haaa, bu o muydu?'' diyebildim.

Haftanın Filmleri

Film, küçük bir kasabada nedeni belli olmayan bir enfeksiyonun yayılmasıyla başlıyor. Bu kasabada Emma ve Stacey adında iki kardeş yaşıyor. Enfeksiyon hızla yayılınca kasabayı hemen karantina altına alıyorlar, Emma ve Stacey'nin ailesi de bariyerin diğer tarafında kalıyor. Bir yandan kızlar genç, kanları kaynıyor, partilemek istiyorlar ama diğer yandan da hastalık yayılmaya devam ediyor. Sonunda Emma'nın gizli aşkı, aynı zamanda komşunun da oğlu olan Evan'ı yanlarına alıyorlar, evde barikat kuruyorlar. Stacey ise sorumluluk sahibi bir insan olarak, hastalığı hali hazırda kapmış olan kardeşini korumaya ve bu arada ölmemeye çalışıyor.

Filmin prodüktörü Purge ve Insidious'a da imza atmış, belki bir referans olabilir.

The Whole Truth - Yüce Adalet

Ve haftanın son filmine geldik. Daha önce Şeytanın Avukatı'nda da mahkeme salonunda izlediğimiz Keanu Reeves, bu kez babasını öldürmekle suçlanan bir genci savunuyor. Filmin adını dikkat çekici bir şekle sokmak yerine Türkçeye çevirirsek, ''tüm gerçek'' gibi bir şeyle karşılaşıyoruz. Aşağıdaki fragmanda da göreceğiniz üzere, filmde herkes bir şekilde yalan söylüyor. Anneyi oynayan yalancı, cinayeti işlediğini itiraf eden yalancı; bütün filmi tek satırda özetledikleri için rolünü pek de çözemediğim ayrı bir yalancı, hatta fragmanın sonunda bile ''Peki ben hangi konuda yalan söylüyorum?'' diye soruyor. Yani anlayacağınız, bu filmde büyük dramlar dönüyor.

İyi seyirler dileriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.