Güzel Fikir: Yalnızca Instagram'a Yüklemelik Yemekler Yapan Restoran

Oğuz Taktak 03.06.2016

Şekilli sunumlu yemek servisi yapan restoranda yemeğin fotoğrafını çekiyorsunuz ama yiyemiyorsunuz.

Şimdi bu fikre neden güzel dedim, anlatayım.


Instagram'da yediği her şeyin fotoğrafını paylaşan insanlara inceden bir kılım ama maalesef dostlar; trend! Evet, Instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu bunu yapıyor. Hepimize inceden "boğaaak, benim çok param var, gezip dolaşıyorum sonra da böyle senin daha adını bile söyleyemediğin şeyler yiyorum" mesajı mı veriyorlar, yoksa kafalarında başka bir şey mi var, bilemiyorum. Yok gökkuşağı renklerinde bagel, yok renkli peynirli tost, yağmur damlası pastası filan. Bir de bunların İngilizce isimlerini düşünün. Ne havalı, ne havalı!

Madem trend bu, o zaman "bunu siz istediniz" deyip giriyorum mevzuya.

New York'ta açılan bir restoran, sadece Instagram'a yüklemelik, böyle şekilli sunumlu yemekler yapıyor. Yemek geliyor, fotoğrafını çekiyorsunuz, sonra yemek hoop çöpe. Üstelik fotoğrafın güzel çıkması için gereken doğru ışık da restoranda mevcut. Yemekleri yemeye çalışırsanız da döve döve restorandan atıyorlar.
Şaka şaka.

Yemekleri yiyemiyorsunuz çünkü hepsi boyalarla, spreylerle yapılıyor. Hatta sabitlemek için son dokunuşu da saç spreyi ile yapıyorlar.

Ama dostlar, unutmayın ki, iyi bir şefin elinden çıkan her yemek, bu sprey boyalı, gösterişli tabaklardan daha güzel görünür. Siz boşverin bu restoranı. Zaten hepsi bir parodi. Ancak fikir güzel mi? İnanın benim kafama yattı. Yarın ilk iş evi arabayı satıp bu işe girmeyi düşünüyorum.

Şef Oğuz Taktak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.