Gülen Adam

İnci Vardar 09.08.2016

O "Gülen" değil, bizim Joker bu. Yalnız bildiğimiz Joker'den biraz farklı.

12 Ağustos Cuma vizyona girecek olan Suicide Squad konusunda beklentilerini fazla yükseltmemeye çalışanlardanım ama yine de merakımı engellemem zor. Joker, insan üzerinde böyle bir etki bırakıyor. Jared Leto'nun ne kadar delirebildiğini görmek istiyorum. Harley Quinn'e "Güzel olduğunuz kadar çılgın bir aşık mısınız bağyan?" diye sorma arzusundayım. Fragmanlar o kadar iyi ki, filmin onlara ne kadar yaklaşabileceğini hassas terazide ölçmek ve gerekiyorsa yerden yere vurmak gibi bir niyetim var.

Bir de Harley kadar olmasa da Joker'i seviyorum. Çirkin mirkin ama etkileyici karakter, sadece doktorlarında değil, izleyicisinde de şöyle bir kafatasını açıp kurcalama isteği uyandırıyor. Julio ve Diego Hallivis kardeşler de böyle bir kurcalama isteğiyle dolmuş olacaklar ki, "Laughing Man" isimli bir kısa film çekmişler. Üstelik bu filmde Joker, şimdiye kadar izlediğimiz versiyonlarından daha karanlık. Ve yüzsüz. Gerçek anlamıyla. Midesi kaldıramayacak olanlar videonun play düğmesine basmasınlar, çünkü Joker bu filmde gerçekten YÜZÜNÜ KESİP ÇIKARIYOR!

Bunu yaparken çılgınca çığlıklar atmamasını, litrelerce kan dökmemesini, yüzünü çıkardıktan sonra da hayatına aynen devam etmesini mantıksız bulabilir ve sadece bu nedenle yeteri kadar iğrenmeyebilirsiniz. Gore izlemekten itinayla kaçınan biri olarak, filmi sonuna kadar izleyebilmemi de bu "Acımadı kiiii acımadı kiiii" hissiyatı sağladı.

Gülen Adam

"Laughing Man" genel olarak kanlı bir film. Julio ve Diego Hallivis, Nightcrawler'ı izledikten sonra Jake Gyllenhaal'un müthiş psikopatisinden çok etkilenmişler ve stüdyoların yayımlamaya çekineceği kadar kanlı bir iş çıkarmak istemişler. Asıl ilham kaynağı da 2012'de yayımlanmaya başlanan Batman serisi Death of the Family olmuş. Bu seride Joker, "Oyuncakçı" isimli bir karaktere kendini ameliyat ettirip yüzünü çıkarttırıyor ve hücresinin duvarına asıyor.

Ayrıca filmde Joker ve Harley'i, akıl hastanesindeki bir doktora işkence ederken ve bunu canlı yayınlarken izliyoruz. Hatta bir ara doktorun hayatta kalmasını isteyip istemediklerini izleyicilere soruyorlar.Death of the Family'de Joker, Jason Todd'u (Robin) da öldürüyor - üstelik DC Comics'in "Ölsün mü, kalsın mı?" diye okurlara sorduğu bir oylama sonucunda.

Kardeşler de bundan ilham almış, olayı daha da karanlık bir ruh haline sokmak için bol bol kendi yorumlarını katmışlar. Bu yorumlardan biri de Joker'in kargacık burgacık dişlere nasıl sahip olduğunu animasyonla anlatmaları olmuş. O kısımdaki karakterler, kanımca, filmin asıl karakterlerinden daha ürkütücü görünüyor. Şu tipten daha ürkütücü mesela:

Gülen Adam

Harley'i de bu filmde normalden biraz farklı bir hikayeyle izliyoruz. Doktor ve aşık kısmı, bildiğimiz Harley Quinn hikayesi. Ancak bu 20 dakikalık filmde mahallenin deli kızı olması biraz daha ani gerçekleşiyor ve geçmişine dair bazı fikirler de ediniyoruz.

Gülen Adam

Film aşağıda. "İzlemek istiyorum ama o surat çıkarma sahnesini keeeees" diyorsanız, 14.14 ve 14.37 arasını atıyorsunuz, direkt suratı kanlı Joker'le devam ediyorsunuz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.