Gözyaşları Sel: The Beatles Belgeselinden İlk Fragman Geldi!

Taner Turna 29.06.2016

The Beatles severler şöyle gelsin.

Art niyetli konuşmak istemiyorum fakat sinema dünyasının yapımcıları ışığı gördüklerinde asla peşini bırakmıyor ve sonuna kadar takip ediyor. Bu yüzdendir ki, bir süredir gişe hasılatı yüksek olan ve çokça konuşulan müzik belgesellerinin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de sırada 1960’larda doğan The Beatles grubunun belgesel filmi var.

Gözyaşları Sel: The Beatles Belgeselinden İlk Fragman Geldi!

Geçtiğimiz yıl Asif Kapadia’nın yönetmenliğinde yayınlanan Amy belgeselinin ses getirmesiyle iştahı kabaran yatırımcılar, bu sefer müzik dünyasının bir başka efsanesine; John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr ve George Harrison’dan oluşan The Beatles grubuna belgesel film çekmeye karar verdiler. Müzik dünyasının en şaşalı döneminde gerçek bir ‘Rockstar’ edasıyla yükselen The Beatles, halen birçok farklı sanat dalına ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

Yıllar önce yayınlanan ‘Akıl Oyunları’ filmi ile biyografi çekmedeki başarısını bizlere gösteren Ron Howard ile The Beatles’ın, 1962-1966 dönemleri arasında yaşadıklarına konuk olacağız. İki dalda Oscar ödülünü hanesine yazdıran yönetmen Ron Howard, grubun birbirleri arasındaki bağı, müzik dünyasında kazandırdıkları yenilikleri, sosyal ve politik bağlamda edindiği duruşu beyazperdeye taşıyacak.

Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono Lennon ve Olivia Harrison’ın birebir katkıda bulunduğu belgesel film için şu an belirlenmiş bir vizyon tarihi bulunmamakta. The Beatles severler aşağıya gelsin.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.