Göz Kamaştıran 2016 Saatleri

Ali İhsan Kaya 23.06.2016

Ünlü Amerikan "life style" dergisi GQ'nun 2016 yılı için hazırladığı saat rehberinden sizin için seçtiğimiz birbirinden şık saatlerle karşınızdayız. Biraz tuzlu olan fiyatlarını da belirttik.

Kol saatinin zamanı belirtme işlevinin çok ötesine geçtiği su götürmez bir gerçek. Konu erkek olunca, saat konusu daha da önem kazanıyor. Çünkü erkeğin tek aksesuarının saat olduğunu savunanların sayısı bir hayli fazla. Tek aksesuar olmadığını düşünenler bile, en önemli aksesuar olduğu konusunda hemfikir. Hal böyle olunca ünlü dergiler de saat konusundaki titizliklerini sergiliyorlar. Ünlü Amerikan dergisi GQ'nun 2016 yılı için derlediği saat listesini inceledik ve sizin için birbirinden şık 5 saati seçtik. Dikkat edin, bütçenizi biraz sarsabilir. Fotoğraflarını koyduğumuz saatlerin fiyatlarını da paylaşmayı ihmal etmedik.

1) A. Lange & Söhne


Saati sanat yapan, Adolph Lange'nin kurduğu Alman saat markası. "İncelikten anlayan insanlar için" sloganıyla ün kazanmışlar. Oldukça şık, üst düzey saatler üretiyorlar. Seveninin sayısı da fiyatlarına rağmen oldukça fazla.

Fiyat: 21.000 Euro

2) Audemars PiguetFotoğraf her şeyi anlatıyor sanırım. Gereğinden fazla şık saatler üreten firma 1875 yılında İsviçre'de kurulmuş. Fotoğraftaki saatin fiyatı biraz uçuk olsa da daha ucuz saatler de üretiyorlar.

Fiyat: 150.000 Euro

3) BossBasit fakat şık bir Hugo Boss saatiyle karşınızdayız. Listedeki diğer saatlere nazaran daha tanıdık ve daha ulaşılabilir.

Fiyat: 139 Euro

4) Breguet


Sağlam bir tarihçesi olan Breguet, romanlarda bile yerini almış. Ünlülerin markası olarak nam salmış.

Fiyat: 38.800 Euro

5) Bulova


1875 yılında Joseph Bulova tarafından kurulmuş Amerikalı saat üreticisi, televizyon tarihinin ilk saat reklamını vermiş. O reklamdaki sloganlar da "America runs on Bulova time" imiş. Oldukça etkileyici değil mi?

Fiyat: 1.000 Euro

Ali İhsan Kaya


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.