Google Markalı İlk Telefon Karşınızda: Pixel

Mehmet Berkay Önen 05.10.2016

Google markalı ilk telefon olma özelliğini taşıyan Pixel piyasaya çıktı.

Teknoloji alanında dünyanın önde gelen firmalarından olan Google tarafından piyasaya sürülen ve şirketin kendi adını taşıyan ilk telefonu Pixel, dün yapılan büyük bir basın toplantısı ile beraber kamuoyuyla paylaşıldı. Daha önceleri Nexus ya da Motorola markalarıyla piyasa defalarca kez yeni telefon modelleri süren Google ilk defa kendi adını kullanarak bir akıllı telefonu duyurmuş oldu. Gelin hep beraber Pixel nasıl bir cihazmış öğrenelim!

iPhone ve Samsung Galaxy'ye rakip Google Pixel'in özellikleri

Google tarafından dün duyurulan Pixel, piyasada bulunan üst seviye akıllı telefonlarda bulunan özelliklerin neredeyse tamamını bünyesinde bulunduruyor. 32 GB ile 128 GB arası farklı hafıza seçenekleri ile beraber piyasaya sürülecek olan Pixel'i, iPhone 7 ya da S7'den ayıran birkaç önemli nokta bulunuyor. Pixel'in başlangıç fiyatının 649 Amerikan Doları olacağı düşünülürse, pazarda kendisini en üst seviyelere konumlandırmaya çalıştığını düşünmek çok da saçma olmaz. Peki yükseklere oynayan bu telefonu farklı kılan özellikler neler?

Akıllı telefonlarda bulunan en iyi kamera

İnsanlar akıllı telefon satın alırken her şeyden çok kamerasına bakıyorlar. Özellikle dijital fotoğraf makinelerimizi yanımızda taşımayı bıraktığımızdan beri cep telefonlarımız fotoğraf çekmek için genelde ilk seçeneğimiz. Bu akımı takip eden Google, Pixel'e dünyanın en iyisi olduğunu iddia ettikleri bir kamera sistemi yerleştirmiş. DxOMark isimli bir yöntemi kullanılarak yeni kamerasını test eden Google 89 gibi oldukça yüksek bir puan alarak şu ana kadar bir akıllı telefonla beraber gelen en iyi kamera olduğunu kanıtladı. Fakat kimileri bu testin geçerliliğine pek de inanmıyor. Bu konudaki görüşleri telefon piyasaya çıktığında tekrardan gözden geçirmekte fayda var.

Google Markalı İlk Telefon Karşınızda: Pixel

Hızlı şarj ve sanal gerçeklik

Sadece 15 dakikada 7 saat süreyle telefona yetebilecek kadar şarj olabildiği iddia edilen Pixel aynı zamanda sanal gerçeklik konusunda sunduğu destek ile de çok konuşulacak gibi gözüküyor. Daydream isimli özel bir VR gözlüğü ile beraber satın alınabilecek olan Pixel, sunduğu VR yetenekleriyle beraber kişisel eğlence sistemi gibi de işlev görmeyi amaçlıyor.

Daha önceleri Nexus ve Motorola markalarıyla defalarca kez bu konuda kendisini deneyen Google bu sefer turnayı gözünden vurur mu bilemiyoruz. Ama görülen o ki Apple ve Samsung gibi çok güçlü iki rakibin elinde tuttuğu bu piyasada kendine yer edebilmek için Google olmak dahi bazen kâr etmeyebiliyor.

Pixel hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenleri buradan alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.