Goodwood Festival of Speed 25. Yılında!

Efe Ersoy 08.10.2016

Her otomobil tutkununun yaşaması gereken bu sıradışı festivalin biletleri yakında satışa çıkıyor...

Dünya’nın en ünlü ve en eski otomotiv festivalini düşünün. 7’den 77’ye herkes orada. Yalnızca insanlar değil tabii ki… Otomobiller, motosikletler, hatta uçaklar bile… Adından da anlaşılacağı üzere bir 'hız festivali' olan Goodwood Festival of Speed, İngiltere’nin güney batısında yer alan West Sussex’te 25.yaşını kutluyor. 2017 yılında gerçekleşecek etkinliğin biletleri de Ekim ayının sonuyla birlikte satışa çıkıyor. Elinizi çabuk tutmanız lazım çünkü çok kısa sürede tükenen biletler karaborsada ciddi rakamlara alıcı buluyor.

Goodwood Festival of Speed 25. Yılında!

Önümüzdeki yıl 22-25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivalin biletlerini tükenmeden almak istiyorsanız, organizasyonun internet sitesine e-posta adresiniz ile kayıt olup satışlar başladığında bilgilendirme e-postası alabilirsiniz.

Goodwood Festival of Speed 25. Yılında!

Goodwood Yol ve Yarış Otomobil Kulübü üyelerine özel olarak gerçekleştirilen “Goodwood Üyeleri Buluşması” ise 18-19 Mart tarihlerinde düzenlenecek ve sınırlı sayıda katılımcı bileti 2 Ocak’ta satışa sunulacak.

Goodwood Festival of Speed 25. Yılında!

Peki nedir bu Goodwood Hız Festivali? Aynı zamanda mühendis ve bir yarış pilotu olan 1930’lu yıllarda dönemin Richmond Dükü Frederick Gordon-Lennox, Goodwood Şatosu yakınlarında özel bir tırmanma yarışı düzenler. Gordon-Lennox’un torunu Charles ise 13 Haziran 1993 tarihinde Lancia otomobil sahiplerine özel düzenlenen bu yarışı kazanan dedesinin bu mirasına sahip çıkar ve Le Mans 24 Saat yarışı ile aynı tarihe denk gelmesine rağmen 25.000 seyirci ile festivalin keyifli yolculuğu başlar.

Dünya çapında başarılara imza atmış yarış otomobillerinden günümüz teknolojisinin geldiği son nokta olan Formula 1 araçlarına, motosikletten kartinge kadar birçok farklı katılım ile gerçekleşen festival, aynı zamanda Dünya ralli şampiyonlarından Hannu Mikkola tarafından tasarlanan 2.7 kilometrelik bir orman içi ralli etabına sahip. Bu kısa ancak keyifli etap, güncel ve klasik ralli araçlarının mücadelesine ev sahipliği yapıyor.

Goodwood Festival of Speed 25. Yılında!

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.