Ghost In The Shell Filminin Yıldızı: Honda!

Oğuz Taktak 12.04.2017

Honda NM4'ten esinlenilerek film için üretilen motosiklet, bir anda motor tutkunlarının ilgisini çekti.

Scarlett Johansson'ın başrolünde oynadığı Ghost in the Shell / Kabuktaki Hayalet filmindeki aslında Honda NM4'ün modifiye edilmiş bir haliydi... Uzmanlara göre ise motosiklet seçimi son derece uygun çünkü aracın tasarımcıları da, Japon animelerini fütüristik tasarım için bir ilham kaynağı olarak gösteriyorlar.

Ghost In The Shell Filminin Yıldızı: Honda!

Ancak filmdeki NM4, Honda bayilerinde satılan modelden oldukça farklı. En büyük değişiklik sürüş pozisyonunun daha bilimkurguvari bir havaya sahip olması. Üretim versiyonunda ayaklar ileride bir duruş pozisyonu varken bu modelde motorun üstüne yatmak gerekiyor.

Honda ise motora gösterilen ilgiye kayıtsız kalamadı ve bu özel motosikleti Osaka ve Tokyo Motosiklet Fuarları’nda sergileme kararı aldı.

Ghost In The Shell Filminin Yıldızı: Honda!

Marka, NM4’ü ilk başta bir konsept olarak göstermiş sonrasında da, 2014 yılında modeli üretime sokmuştu. Fütüristik görünümlü motosiklet düşük bir koltuk yüksekliğine sahip ve ayaklar ileride olarak kullanılabiliyor. Aracın paralel çift motorunun çıkardığı güç altı ileri çift kavramalı otomatik şanzıman aracılığı ile yola aktarılıyor.

Ghost In The Shell Filminin Yıldızı: Honda!

Ghost in the Shell, 31 Mart’ta ülkemizde vizyona girdi. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.