Gezi Olaylarında Şiddet Uygulayan Polise Hapis!

Oğuz Taktak 20.09.2016

Gezi Parkı olayları sırasında eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal'a baret atan polis Cihad Şanlıdağ'ın yargılandığı dava sona erdi.

Gezi Parkı olayları sırasında eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal'a attığı baret ile burnunun kırılmasına yol açan polis memuru Cihad Şanlıdağ'ın yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme, sanık Şanlıdağ'ı 8 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Cihad Şanlıdağ katılmazken, müşteki Ramis Topal ve avukatı Ufuk Atıcı hazır bulundu

Gezi Olaylarında Şiddet Uygulayan Polise Hapis!

"Sanıktan şikayetçiyim, cezalandırılsın "

Müşteki Ramis Topal, olay tarihinde milletvekili olarak Beyoğlu bölgesine gittiğini belirterek olay gününü şöyle anlattı:

"Olay yerinde iki grup halinde polisler vardı. Bir grup otelin önünde, bir grupta karşı cephedeydi. Ben önce karşı cephedeki polis grubuna giderek biraz geri çekilmelerini söyledim. Milletvekili olduğumu söyleyerek kimliğimi gösterdim. O grup geri çekildi. Daha sonra da Divan Oteli'nin önündeki polis grubuna giderek kendilerine milletvekili kimliğimi çıkarıp göstererek 5 metre geri çekilmelerini istedim, ricada bulundum. Sadece Divan Oteli'ne sıkışmış bulunan insanları çıkarabilmek içinde otele girdim. İçerisi çok yoğun gaz olmuştu. Tekrardan otelden dışarı çıktığımda arkadan polislerin gurubu içinden bir kask atıldı, daha doğrusu bir cisim geldi suratıma çarptı. Sonradan bunun baret olduğu anlaşıldı. Dönüp baktığımda atan polisi de gördüm, göz göze geldik. Hemen yanına gidip kolundan tuttum fakat yanındakiler çekiştirmeye başladılar, daha sonra o polisi aldılar. Bu darbe neticesinde yaralandım, burun kırığı meydana geldi. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılsın."

Sanığın avukatı Bulut Şanlıdağ ise, olayda müvekkilinin kastının bulunmadığını belirterek, beraatini istedi.

Sanık polise 8 ay 22 gün hapis cezası

Davayı karara bağlayan mahkeme sanık Cihad Şanlıdağ'ın üzerine atılı, "Olası kasıtla yaralama" suçundan, 8 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı. Hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar veren mahkeme, sanığı 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verdi. Sanık 5 yıl içinde suç işlemezse dava ortadan kalkacak.

Kaynak: DHA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.