Gennady Glovkin Gösteriye Devam Ediyor

Yasin Abay 12.09.2016

Brook vs. Glovkin maçı İngilizlere acı geldi. Glovkin için sırada kim var?

Gennady Glovkin, Kazakların orta sıklet şampiyonu, geçtiğimiz cumartesi müthiş bir gecede Kell Brook’a karşı kemer koruma mücadelesi verdi. Tam adı Gennady Gennadyevich Glovkin olan Kazak sporcu bu maça kadar 35 maçta yenilgisiz olarak geldi ve 4 federasyon kemerini IBF şampiyonu, 36 maçta yenilgisiz Kell Brook’a karşı koruma mücadelesi verdi. Müthiş bir maça sahne olan O2 Arena’da dikkat çeken şey ise İngiliz seyircilerin Golden Boy lakaplı Glovkin’e yaptığı yuhalamalardı. Oldukça centilmen geçen maçta yenilgisiz iki boksörden biri ilk yenilgisini tadıyor.

Birçok ünlü ismin de maçı izlediği O2 Arena’da Manchester United teknik direktörü Jose Mourinho, Manchester United oyuncusu Zlatan Ibrahimovic ve Game of Thrones’un ünlü karakteri Jon Snow’u canlandıran Kit Harington da yerini aldı.

Gennady Glovkin Gösteriye Devam Ediyor

Raunt 1

Kell Brook, oldukça iddialı çıktığı maça GGG Team karşısında dengeli başladı. Karşılıklı tartmalar ve İngiliz seyircilerin Glovkin’i yuhalamalarıyla başlayan ilk raunt ilk iki dakikada Glovkin’in son dakikada ''Special K'' Brook’un yumruklarına şahit oldu. İlk rauntta hafif sallanan Brook, taraftarlarını korkuttu. Glovkin, raundu kazandı.

Raunt 2

Geri çekilmek bilmeyen GGG’ye karşı Brook da Kazak rakibini pek incitmeyen birkaç yumruk kombinasyonuna girdi. GGG de bu duruma birkaç sert sağ ve hedefi ıskalayan sollarla karşılık verdi. Glovkin’in daha çok dinlenmeye çekildiği rauntta Brook’un birkaç direk vuruşu ile raunt İngilizlerin oldu, 1-1.

Raunt 3

The Special K, ilk saniyelerde düştü ama hakem Marlon Wright bunu bir kayma olarak değerlendirdi. Brook’un sert sollarına karşı GGG’den sert sağlar yerini buldu ve ringde hareketlenme arttı. Seyircilerin de desteği altında GGG’nin ara sıra ıskalayan yumrukları karşısında Brook birkaç kombo daha yaptı. Brook, raundu telaşlı bitirdi ve çok denk mücadele veren iki boksör için sonucu 2-1 Glovkin’den yana belirliyorum.

Raunt 4

Brook, raunda hızlı başladı ve birkaç yumrukla kalabalığın sesini yükseltti. Bu ara sağlam sağ yumruklar yiyen Glovkin, Brook’a karşı sendelemedi ve sert sağlarla karşılık vermeyi başardı. Brook, bırakacak gibi görünmese de karşılık vermekte zorlanıyor. GGG’nin en sert maçlarından birine şahit oluyoruz ve raundu Glovkin’e veriyorum. Durum Glovkin lehine 3-1 gibi görünüyor.

Raunt 5

Glovkin, maça ateş eder gibi başladı ve Brook’a üstünlüğünü kabul ettirdi. Glovkin’in sert sağları Brook’un kafasını geri itiyordu. GGG, bu andan itibaren işi bitirmek için Brook’un üstüne gitti ve adeta Brook’u cezalandırıyordu. Brook, yediği yumruklar karşısında yıkılmıyor ama karşılık da veremiyordu. Glovkin, Brook’un kafasına art arda yumruklar indirirken İngiliz boksörün antrenörü Dominic Ingle havlu attı ve maç bitti!
Gennady Glovkin Gösteriye Devam Ediyor

Genel Değerlendirme

Brook ve Glovkin cumartesi gecesi verdikleri gösteride izleyenleri heyecanlandıran ama çabuk biten bir performans ortaya koydular. Maça iddialı çıkan Brook, Glovkin’in sert yumrukları karşısında zor duruma düşse de yıkılmadı. Glovkin ise tek kelime ile müthiş. Asla kendini kaybetmedi, sendelemedi ve vücudunu sürekli tam hakimiyetle kontrol etti. Hiç geri adım attığını görmediğimiz Glovkin, kemerlerin hakkını veren bir maç ortaya koydu. Maçın hemen ardından alınan duyumlara göre ise başka bir orta sıklet Chris Eubank Jr. Kazak boksöre meydan okudu. Gerçekleşmesi halinde güzel bir maç olacağı açık olsa da normal şartlarda Glovkin’in kazanacağı başka bir maç daha olacak. Öyle görünüyor ki Glovkin tam anlamıyla rakipsiz bir orta sıklet şampiyonu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.