Genital Bölge Estetiği ve Beyazlatma

İnci Vardar 02.11.2016

Vajina beyazlatma işlemi denildiği gibi "süpper acısız" mı ve diğer genital bölge estetiği uygulamaları nelerdir? Aradığınız tüm cevaplar burada.

Bazılarımız bugüne kadar genital bölge estetiğiyle ilgili uygulamaları sadece Brüno'dan biliyorduk. Çünkü bu işlemi yaptıran kişiler genellikle deneyimlerini tüm dünyaya anlatmayı tercih etmiyorlar ama bugün hayatımıza Didem Ceran'ın "süpper acısız" derken titreyen sesi ve Tamer Bey girdi (üstüne ne kadar para verdilerse artık...) Biz de hem vajina beyazlatma nedir ve nasıl yapılır konusunu masaya yatırmak hem de diğer genital bölge estetiği uygulamalarını incelemek istedik.

Öncelikle Tamer Bey, bizim takipçilerimize de merhaba der misiniz?

Genital Bölge Estetiği ve Beyazlatma

Vajina beyazlatma yöntemi nedir? Nasıl uygulanır?

Kasık, genital bölge, koltuk altı gibi bölgelere ağda ve epilasyon yapıldığında zamanla kararmalar meydana gelebilir. Beyazlamayı sağlamak için çeşitli ilaçlar ve kimyasal uygulamalar bulunuyor ama doğal yöntemleri tercih etmek isterseniz, şöyle bir tarifimiz var:

- 1 çay kaşığı limon suyu

- Yarım çay bardağı limon suyu

- Krem kıvamını vermek için vazelin (1 yemek kaşığı kadar)

Malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getiriyor, önceden temizleyip kuruladığınız kararma yaşanan bölgeye sürüyor ve kurumasını bekliyorsunuz. Daha sonra bir bezle temizliyorsunuz. Bu kremi düzenli olarak uygulayarak birkaç ton beyazlama sağlayabilirsiniz.

Ama daha hızlı ve kesin sonuç almak istiyorsanız, lazer ile genital bölge beyazlatma tekniğini de deneyebilirsiniz. Genellikle 15 -20 dakika süren bu işlemde kararan bölgedeki melanin pigmentleri lazerle ortadan kaldırılır. İşlem öncesinde ağrı kesici kremler uygulanacağı için acı veya ağrı yok denecek kadar az olur. İşlem tamamlandığı zaman hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz ama 1-2 gün içinde geçecektir. Vajina beyazlatma işleminden sonra güneşlenme ve solaryum önerilmez ama herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsanız 1-2 gün içinde cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Diğer genital estetik uygulamaları

Dış genital organlarda, yani vajina dudaklarında yapılan iki işlem bulunuyor:

- Labioplasti: Sarkık vajina dudaklarının toparlanması ve küçültülmesi, böylece dar pantolon giyince cinsel organın "Merhaba! Ben de buradayım!" diye bacakların arasından kendini göstermemesi.

- Vajina dudaklarının dolgunlaştırılması ve sarkmaların önlenmesi.

Vajina içinde yapılan işlemler de kızlık zarının onarılması ve vajinanın daraltılması şeklinde.

Genital Bölge Estetiği ve Beyazlatma

Labioplasti

Vajina dudaklarındaki görünümden rahatsız olan kadınlar, sarkık parçaları küçültme veya dolgunlaştırma yöntemlerini tercih edebiliyorlar. Genellikle lokal anesteziyle yapılan işlemlerin birinde iç dudaklar, dış dudakların arasından fazla sarkmayacak şekilde küçültülüp dikiliyor. Yaklaşık 30 dakikada tamamlanan bu işlemin ardından, 2 saat içinde klinikten çıkıp hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Büyük dudakların dolgunlaştırılması işleminde de tercihen kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak dış dudaklara enjekte ediliyor. Yine lokal anestezi altında yapılan bu işlem dikiş ve uzun iyileşme süreleri gerektirmiyor, birkaç saat dinlenmenin ardından klinikten çıkıp hayatınıza devam edebiliyorsunuz. İşlemden sonra hassasiyet ve şişlik görünmesi olası.

Nispeten kısa operasyonlar olmasına rağmen bunlar da birer ameliyat ve açık yara oluşturuyorlar. Dolayısıyla ağrı kesici ve antibiyotik kullanımının yanı sıra, operasyonun yapıldığı bölgeyi temiz ve kuru tutmak büyük önem taşıyor.

Vajinoplasti

Birden fazla normal doğum yapmak, büyük bir bebeği normal yollarla doğurup yırtılmalar yaşamak ya da yaşla birlikte doku elastikiyetinin kaybolması, vajinada gevşemeye neden olabilir. Vajinoplasti, yani vajina daraltma ameliyatı böyle durumlarda yapılır.

Genellikle genel anestezi altında yapılan ve 30-45 dakika süren bu operasyonun ardından hasta aynı gün klinikten çıkabilir. Operasyon tamamlanınca vajina içine bir tampon yerleştirilir ve ertesi gün hasta tarafından çıkarılabilir. Dikişler kendiliğinden erir, ekstra pansuman gerekmez. Labioplastideki gibi vajinoplastide de ameliyat bölgesinin temiz tutulması, zorlanmaması, ilaçların düzenli kullanılması çok önemlidir. Vajina daraltma ameliyatından sonra 6 hafta cinsel ilişkiye girilmez, sonrasında da kısa bir süre kayganlaştırıcı kullanmak faydalı olacaktır.

Kegel egzersizi

Vajinoplastinin ardından dokularınızın yeniden gevşemesinden çekiniyorsanız veya bıçak altına yatmak istemiyorsanız, vajina çevresindeki kaslarını çalıştırarak zamanla iyileşme sağlayabilirsiniz. Bu tip kas geliştirme çalışmalarına "kegel egzersizi" denir, pelvik tabanı ve vajina etrafını saran vajinal kasları güçlendirmeye yarar. Kegel egzersizleriyle vajinal kasların güçlendirilmesi, ilerleyen yaşlarda meydana gelebilecek idrar tutamama sorununun da önüne geçecek, aynı zamanda cinsel ilişkiyi daha doyurucu hale getirecektir.

Bahsi geçen kasları aslında tuvalete yetişmeye çalışırken kullanıyorsunuz. Benzer bir şekilde, normal doğum ve dışkılama sırasında kullanılan kaslar da aynıları. Dolayısıyla bir diğer ismi pelvis olan leğen kemiği civarındaki kasların çalıştırılması faydalı.

Aşağıdaki videodan pelvik tabanınızı ve vajinal kaslarınızı nasıl güçlendireceğinizi öğrenebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Onur San
Tüm erkeklerin merak ettiği soru: Genital bölge ne lan?

...ve tabii ki cevap Jon Lajoie'den geliyor: https://www.youtube.com/watch?v=qqXi8WmQ_WM
05.Kas
Beğen(0) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.