Geniş Omuz İçin Egzersizler

Ali İhsan Kaya 06.09.2016

İstediğiniz genişlik ve büyüklükteki omuzlara sahip olmak için yapmanız gereken 4 egzersiz ile karşınızdayız.

Siz ortamlarda ‘Kaslı erkek sevmiyorum’ diyen hatun kişilerine aldırış etmeyin. Çünkü geniş omuz sevmeyen kadın yoktur. Abartılı omuz sevmeyen kadın vardır. Hatun kişileri sevmese dahi kendinizi iyi hissetmek için bile omuz kası yapmaya değer. Ayrıca omuz kasları günlük hayatta sıklıkla kullandığımız bir kas gurubudur. Neredeyse gündelik işlerimiz için yaptığımız her hareketimizde omuz kaslarına iş düşer. Bu nedenle omuz kaslarına gereken önem verilmelidir. Antrenman programlarına omuz gününü eklemeyi unutmayın. Omuz antrenmanı için, seçtiğimiz 4 etkili egzersizi uygulayabilirsiniz.

Barbell Front Raise

Bu hareket için kullanacağınız barı seçin ve üstten omuz genişliğinde tutun. Hareket pozisyonu alırken ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Hareketi icra ederken olabildiğince yavaş yapmaya özen gösterin. Bu hareketle ön omuz kaslarını çalıştırabilirsiniz. Egzersizi 3 set ve 12 tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

Dublin Press

Kendiniz için uygun ağırlıkları seçtikten sonra ayakta dik bir pozisyon alıp ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Videoda gördüğünüz gibi ağırlıkları boyun hizasına kadar indirip hafif çapraz olarak kaldırın. Her harekette nefeslenmeyi unutmayın. Bu hareketi bir bar üzerinde oturarak da yapabilirsiniz. Orta omuz bölgesinin çalıştığını hissedeceksiniz. Egzersizi 3 set ve 12 tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

Bent Over Dumbbell Reverse Fly

Omzun arka kısmını çalıştıran mükemmel bir hareket. Ağırlık seçimini yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Çok büyük ağırlıklar sizi zorlayabilir. Omuz genişliğinde ayakları açtıktan sonra dizlerinizi çok hafif kırın ve öne doğru 45 derecelik açı yapacak şekilde eğilin. Sırtınızın düz olmasına dikkat edin ve nefeslenerek yavaşça egzersizinizi uygulayın. Egzersizi 3 set ve 10 tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

Dumbbell Side Lateral Raise

Omuzların üst ve yan kısımlarını çalıştıran bu egzersiz daha geniş omuzlara sahip olma amacınızda size çok yardımcı olacak. Ayaklarınızı yine omuz genişliğinde açın ve dik bir şekilde egzersiz pozisyonunu alın. Ağırlıkları kaldırırken nefes verin ve indirirken nefes alın. 3 set ve 10 tekrar bu hareket için yeterli olacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.