Geniş Göğüs Önemli Bıyıklı!

Ali İhsan Kaya 04.05.2016

En az Venüslü memiktosunun tombik olması kadar önemli Bıyıklı göğsünün geniş olması. Geniş göğüsler için yapabileceğiniz 5 başlangıç hareketine bir göz atın!

Oturduğunuz yerden hatunlar hakkında atıp tutuyorsanız, özellikle göğüs ölçüleri üzerine uzun muhabbetler içerisindeyseniz; kendi göğüslerinizi de masaya yatırmanız gerekiyor. Çünkü son anketlere göre kadınlar, geniş göğüsleri karın kaslarının bile önünde tutuyor. Geniş kollar mevzu bile değil. Üzülerek belirtmemiz gerekir ki, geniş göğüslere sahip olmak için yerimizden kalkmamız gerekiyor. İşte sizin için seçtiğimiz 5 başlangıç egzersizi ve uygulama yöntemleri…


1.Bench Press

Yeni başlayanların olmazsa olmazı, klasik bir göğüs egzersizi bench press. İçeriğimizin yeni başlayanlar için olduğunu düşünürsek, büyük ağırlıkların çok gerçekçi olmadığını söyleyebiliriz. Naçizane ağırlık ve tekrar önerimiz:

2.5+2.5 (12 Tekrar)

5+5 (10 Tekrar)

7.5+7.5 (8 Tekrar)

Bu ağırlıkları, bütün antrenmanı bitirebilecek seviyede düzenleyebilirsiniz. Önemli noktalardan bir tanesi, barı kaldırırken nefes veriyor, indirirken nefes alıyor olmanız. Bastığınız ağırlığı, setleri tamamlarken zorlanacak kadar artırmalısınız.


2. Incline Bench Press


Bench press'te kullandığınız ağırlıkları bu egzersizde de kullanabilirsiniz. Göğsünüzün üst bölgesini çalıştıran bu hareketle daha büyük göğüslere sahip olabilirsiniz.


3. Decline Bench Press


Göğüslerinizin alt kısmını çalıştıran hareketle kısa zamanda farkı hissedeceksiniz. Bu üç hareketin genel mantığı, göğüsleri hacmen büyütmektir.


4. Dumbell Fly


Fitness dilinde "açma" diye tabir edilen, hacmen büyüttüğünüz göğsün uzamasını ve genişlemesini sağlayan egzersiz. Olmazsa olmaz.


5. Push up


Bildiğimiz "şınav" işte... Kendi vücut ağırlığınızla ya da sırtınıza koyduracağınız ekstra bir ağırlıkla yapabilirsiniz. Ancak ağırlık koymanın pek önerilmediğini belirtmemiz gerekir. Her hareketin mantığında olduğu gibi, zorlanırken nefes verip nispeten rahat olduğunuz inme esnasında nefes almayı unutmayın!

Birçok aktivitede olduğu gibi vücut geliştirmeyi keyifli kılan en önemli etken "badi". Hızlı gelişmek istiyorsanız kendiniz zorlamanız gerekiyor. Bu zorlanmalar anında minik destekleri badinizden alabilirsiniz. Hem motive de olursunuz. Bol Venüslü bulunan salonları tercih ediniz. Malum testosteron eşittir performans.

Hareketlerin videoları için başlıklara bir tık yeterli. 1-1.5 ay kadar bu antrenmana devam edebilirsiniz. İlerleyen günlerde daha özel göğüs egzersizleriyle karşınızda olacağız.

Esen kalınız efendim.


Ali İhsan Kaya


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.