Geek Festival Avrasya Bu Yıl da Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Su Tunç 29.07.2016

İstanbul'un en büyük geek festivali bu yıl 30-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Geek Festival Avrasya için geri sayım başladı.

30-31 Temmuz tarihleri arasında Etiler Isov Sakıp Sabancı Konferans Salonu'nda gerçerkleşecek olan festivale Türkiye'nin dört bir yanından cosplayer'ından gamer'ına, otaku'sundan, sabah akşam "DC idi Marvel idi" diye tartışanına yüzlerce geek katılacak.

I'm gonna miss you all! #gfa2015 #geekfestivalavrasya #shingekinokyojin #shingekinokyojincosplay #snk
Cansu. (@cansukocakkk) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Türkiye'nin ilk şamanik animasyonu Boerue'nün yaratıcılarının konferans vereceği, konsol oyuncularının birbirleriyle kapışacağı, hayranlarının Youtuber'larla tanışacağı festival bu sene de oldukça renkli geçecek gibi görünüyor.

Kazananın Tokyo Game Show 2016'da Türkiye'yi temsil edeceği "ciddi" cosplay yarışmasının yanı sıra bireysel ve grup halinde amatör yarışmalar da yapılacak. Ayrıca -belirtmeme bile gerek yok sanırım- çılgınlar gibi Pokémon Go oynanacak.

Canparçam Eylül'üm kostüm dalında birinci oldu tabii ki 💕❤️👍😘. #qeenofpain#cosplay#geekfestivalavrasya
sema demirtaş (@semademirtas59) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Yıllardır ellerin memleketlerinde Comic-Con'larda ve AnimeExpo'larda görüp de iç çektiğimiz, sağda solda ilginç kostümlü geek'lerin cirit attığı, gamer'larn çöktükleri köşede oyun oynadıkları, çizgi roman, manga, animasyon ve anime işleriyle meşgul olanların sultanlar gibi ağırlandığı etkinlikler bizde de çoğalmaya başladı. E, böylesi cavcaklı cavcaklı gündemi olan bir ülkede "Çare Fantastik Dünyalar" diyenlerin sayısının hızla artması şaşılacak bir şey değil. Siz de iki cosplay yapın, takın omzunuza pelüş ejderhaları, çıkın podyuma, bakın bakalım dert tasa kalıyor mu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.