Gaziantep'te "Gavur Oğlu Gavur" Diyerek Turist Kovalamak!

Defne Taktak 19.08.2016

"Başkası adına nasıl utanılır?" konulu haberimizi okumaya hazır mısınız?

Bu sabah Gaziantep'ten bir haber izledim. İzlediğim en utanç verici görüntülerden, haberlerden biriydi.

İzlediğim görüntülerde Gaziantep'te bir grup MÜMİN kardeşimiz, o güzel "hoşgörü dini" İslam'a inanan mümin kardeşlerimiz, Uzak Doğulu turistleri "gidin la burdan gavur oğlu gavurlar" diyerek kovuyordu.

Bunun üzerine Uzak Doğulu turistler neye uğradıklarını şaşırıyorlar ve Türkçe bilmedikleri için cevap veremiyorlar. Hoşgörü timsali mümin kardeşlerimiz vücut dilleriyle de turistlere "defolun" diyebildikleri için Uzak Doğulu turistler uzaklaşmaya başlıyorlar.

Gaziantep'te

Sonra mümin kardeşlerimizin aralarından bir tanesi hem bağırmaya hem de turistlerin peşinden gitmeye başlıyor. Bunu gören diğer mümin kardeşler de onun peşine takılıyor, onlar da turistlerin peşinden gitmeye başlıyor tabii. Bu arada boş durmuyorlar. Tüm hoşgörüleri ile "Defolun gidin buradan, yallah. Ahlaksız adamlar" demeyi de ihmal etmiyorlar. Eh, bu kadar şey söyleyince "gavur oğlu gavurlar siziii" demeden olur mu? Olmaz. Onu da diyorlar.

Üstelik bu 3-5 kişilik turist grubun Müslümanları Hristiyan yaptıklarına dair de bir iddiaları var.

Bir ara neye uğradıklarını anlayamayan Uzak Doğulu turistler, olayın şaşkınlığıyla bir duraksıyorlar. Ama hoşgörü timsali mümin kardeşlerimizden kaçar mı? Kaçmaaaz. Saldırgan grup tekrar turistlerin yanlarına gidiyor. Bu sırada turistlerin yanından bir temizlik görevlisi geçiyor. Çok gaza gelen ve koskoca İslam dinini 3-5 Koreli turistten kurtarmak için adeta kendi içinde cihada çıkan mümin kardeşimiz, temizlik işçisinin elindeki sopayı almaya çalışıyor ve bu sırada turistleri süpürgenin sopasıyla dövmekle tehdit ediyor.

Gerçekten hoşgörülü birileri tepki gösterince de "Sana ne?" diye, yine aynı hoşgörüyle cevap veriyor yaşlı mümin kardeşimiz.

Böylece, koskoca İslam dinimiz, 3-5 Koreli'den kurtarılıyor. Din yine elden gitmiyor.

Ben olayı buraya kadar anlattım çünkü videoyu "başkası adına utanmak"tan izleyemiyorsunuz. İlk 10 saniyede kapatıyorsunuz.

Yahu mübarek, pardon da sen kimsin ki memleketten turist kovuyorsun?

"O Koreliler misyoner!" de diyebilirsin ama bu ülkede başka bir dinin misyonerliğini yapmak, başka bir dini anlatmak, hatta başka bir dinin kutsal kitabını dağıtmak suç değil! Eğer bilmiyorsan hukukta buna dair ne diyor diye bir açıp bakarsın. Kaldı ki sen kimsin mümin kardeşim? Sen kimsin ki sırf Müslüman değil diye bir insana barbarlık yapabileceksin? Müslümanları Hristiyan yapıyorlar diyerek süpürge sapıyla dövmeye çalışmak ne demek olm?

Şiddet ve baskı kullanmadığı sürece istedikleri her şeyi yaparlar, sen de hiiiiiiçbir şey yapamazsın. Herkesin dini kedine, sana ne?
Sen insan olarak dil, din, ırk gözetmeksizin herkese hoşgörü ile yaklaşmalısın. Bunu emreden bizim dinimiz, İslam!

Hep birlikte kendimize gelip haddimizi bilelim mümin kardeşlerim. Böyle geri kalmış zihniyetlere prim vermememiz lazım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.