Galiba Fatih Ürek Olayı Çok Yanlış Anlamış:

Defne Taktak 15.08.2016

"Cinsellik önemli değil ama kadınımın daha önce cinsel deneyimi olmayacak. Aseksüelim ama kadınım sadece bana seksi olacak." (404 not found)

Fatih Ürek, herkesin işi gücü bırakıp yorum yaptığı, herkesin içine adeta dert olan "cinsiyet" konusuna açıklık getirmiş. Fatih Ürek kendisini "cinsiyetsiz" ve "aseksüel" olarak tanımlamış.

@ufukergin @baharser @demetakalin @kerimcandurmaz ekip tamgaz✨✨
Fatih Ürek (@fatih_urekk) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bu açıklamadan sonra homofobiklerin "la onun zati cinsiyeti var mı ki ehu ehu ehu" diyeceğini biliyoruz. Ancak belki aralarında kitap okumayı değil, daha ziyade saçma sapan magazin okumayı sevenler vardır da, onlara buradan ulaşırız diye düşünerek "cinsiyetsiz olmak" ne demektir, onu anlatmak istiyoruz.

Cinsiyetsizlik, kısaca kendini ne erkek ne de kadın olarak tanımlayabilme durumu. Bazı insanlar ne karşı cinse, ne de hemcinslerine karşı herhangi bir cinsel arzu duyar. (Şimdi hemen cinsel organının olmadığını düşünenler oldu değil mi aranızda? Hayır, öyle değil.) Bu kavramı kendisiyle özdeşleştiren kişiler, kendilerini bir gün kadın, bir gün de erkek gibi hissedebiliyor. Yani, herhangi bir cinsiyet kategorisine girmeyi reddediyorlar.Fatih Ürek de bunu demiş ki, bence cinsiyetsiz olmak harika bir şey.

Galiba Fatih Ürek Olayı Çok Yanlış Anlamış:

"Aseksüel" ne demek, biliyor musunuz? Hiçbir karşı ya da hemcins tarafından seks malzeme edilerek uyarılamaz. Hiçbir seks vaadi senin benim gibi onu baştan çıkarıp yolundan döndüremez, işinden gücünden edemez. Sizden biraz farklılar yani. Hatta 2004'te yapılan bir çalışmaya göre toplumda ancak %1 oranında bulunuyorlar ki, bu da onları farklının ötesinde, neredeyse biricik yapıyor.

Cinsiyetsiz ve aseksüel Fatih Ürek, taşıyıcı annelik yöntemi ile artık baba olmak istediğini belirttikten sonra da (buraya kadar da sorun yok) konuşmasına "Kadınım bana seksi olacak, daha önce cinsel deneyimi olmayacak" diye devam etmiş.

🤗🤗😂😂😂✨✨✨💋💋💋
Fatih Ürek (@fatih_urekk) tarafından paylaşılan bir video ()

Açıklamanın o kısmını "dünyanın en gereksiz, en lüzumsuz, en saçma ve kendini cinsiyetsiz, bir de üstüne aseksüel olarak tanımlayan birinin ağzından çıkabilecek en anlamsız açıklama" olarak seçerek en kısa zamanda ödülünü kendisine takdim etmek istiyoruz. (Kadın Hakları, Özgürlük, Cinsel Özgürlük ve LGBT ile ilgili kitaplarla ağzına vurmak. Tabii yavaşça, minicik.)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.