Galiba Alaattin Çakıcı Da Tahliye Oluyor

Oğuz Taktak 17.08.2016

Evet, Çakıcı'nın Kanun Hükmünde Kararname kapsamında tahliye olabilmesi gündemde.

Darbe girişimi sonrası iyice kalabalıklaşan cezaevlerindeki yoğunluğu azaltmak adına yapılan denetimli serbestlik süresinin uzatılması ve şartlarının genişletilmesi kapsamında, Alaattin Çakıcı'nın tahliyesi için bir engel görünmüyor gibi. Zaten avukatı da Çakıcı'nın tahliye olabilmesi için hazırladığı belgeleri Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti.

Galiba Alaattin Çakıcı Da Tahliye Oluyor

Çakıcı şu an Bolu'da F Tipi Cezaevi'nde yatıyor. Sabah saatlerinde avukat Can Sevinç, Çakıcı'nın yanına geldi. Bir süre görüştüler. Ardından Sevinç, müvekkili Çakıcı'nın belgelerini savcılığa sunduklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Alaattin Çakıcı'nın tahliye olmasına hiç bir engel yok. Şu an görüşmelerimiz sürüyor. Dosyaların cezaevine gelmesini bekliyoruz."

Ancak avukat Sevinç, konuyla ilgili net cevap alamadı.
"Bize en son cezaevi idaresinden söylenen durum Edirne'de 11 günlük hücre cezası vardı ve bunu almadık. Çünkü Alaattin Çakıcı'nın sağlık kurulu raporları hatta en son aldığı 2018'e kadar geçerli olan sağlık kurulu raporuna göre hücre cezası çekemez, çekmeyecektir. Fakat iki verilmesi gerekirken dört kat verilen ziyaretten men yasağı şu an önümüze geldi. Bu yasağı da verdiren cezaevi savcısı Cevat Gül ve onun emrindeki Haydar Ak. Cevat Gül şu an FETÖ üyeliğinden Edirne F Tipi Cezaevi'nde yatmakta. Biraz önce Alaattin Çakıcı'nın yanından geldim 'Benim için cezaevinde yatmak ya da yatmamak fark etmez. Allah ne nasip ederse o olur' dedi" diye konuştu.

Galiba Alaattin Çakıcı Da Tahliye Oluyor

Alaattin Çakıcı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı ve bazı kişileri suçladığı iki sayfalık mektubundaki ifadeleri paylaşan Can Sevinç, müvekkilinin 15 Temmuz günü Bolu F Tipi Cezaevi'ne geldiğini, 10 gün sonra 145 adli mahkumun başka cezaevlerine sevk edildiğini vurguladı. Sözkonusu mektupta Çakıcı, cezaevinde halen 290 PKK'lı, 15 İslami hareketten ve 10 da adli mahkumun kaldığını ve kendisinin öldürtülmek istendiğini öne sürdü.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.