Galatasaray'a Kemikkıran Libero

Oğuz Taktak 31.08.2016

İşte Galatasaray'ın son taransferi.

Galatasaray'ın ön libero transferi Hollandalı De Jong kendisini sarı-kırmızılı formaya bağlayan resmi imzayı attı. İmza töreninde Levent Nazifoğlu ile birlikte yer alan De Jong çok mutlu görünüyordu ve imzayı atar atmaz şunları söyledi:

Galatasaray'a Kemikkıran Libero

''Öncelikle burada olduğum için çok mutluyum. Geçen yıl da buraya gelebilirdim ama bu sezon oldu. Çok güzel bir ortamla karşı karşıya kaldım. Çok güzel bir kulüp havasına geldim. Mükkemmel insanlar var burada. Bana yaklaşımları, her şey çok güzeldi. Şampiyonluk amacında takıma elimden gereken katkıyı yapmak istiyorum. Bir an önce arkadaşlarımla tanışıp onlarla birlikte antrenman yapmak istiyorum.''

Oynadığı agresif futbol ile Felipe Melo'ya benzerliği ile ilgili soruya Hollandalı yıldız, ''Felipe Melo ile ilgili bilgim var ve taraftarlar tarafından çok sevildiğini, kabul edildiğini biliyorum. Ona da saygım çok. Ama o Felipe Melo, ben de Nigel De Jong'um. Ben de kendime özgü bir yolla taraftarın sevgisini kazanmaya çalışacağım. Farklı lakaplarım var. King Kong ve Kemikkıran gibi ama Galatasaraylı taraftarlar hangisini benimserse olabilir. King Kong De Jong daha çok hoşuma gidiyor'' dedi.

Milli takımda da birlikte birçok kez forma giydiği Sneijder ile tekrar birlikte oynayacağı için mutlu olduğunu belirten De Jong, ''Bir kez daha çok mutlu olduğumu söylüyorum. Her şeyin bir sebebi var. Geçen yıl neden Galatasaray olmadı, geçen sene Amerika'yı bir fırsat olarak gördüm. O zaman da Wesley ile konuşmuştum, şimdi de Wesley ile konuştum. Galatasaray Türkiye'nin en büyük camiası. Fazla kişi ile konuşmadım, Galatasaray Galatasaray'dır. Hala gencim, çok fit olduğumu düşünüyorum. Şu an hazır bir şekilde geldim. Önemli katkı vereceğime inanıyorum. Burada önemli bir oyuncu olarak anılmak için geldim. Riekerink ve Wesley ile daha önce Ajax'ta birlikte çalıştık. Bu benim için bir avantaj. Adaptasyon sürecinde kulübün işleyişi ile ilgili bana çok yardımcı olacaktır'' şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.