Frieze London Katılımcıları Belli Oldu!

Berna Akkurt 12.07.2016

6-9 Ekim tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek olan Frieze London, Frieze Projects ve Frieze Masters fuarlarının katılımcıları belli oldu!

Frieze, Frieze dergisi, Frieze d/e, Frieze Masters Magazine ve Frieze Week olmak üzere dört ayrı yayından oluşan bir medya ve etkinlik firması. Bu firmanın bünyesinde aynı zamanda aralarında Frieze London, Frieze New York ve Frieze Masters’ın bulunduğu üç uluslararası sanat festivali, Frieze Academy’de gerçekleştirilen kurs programları ve konuşmalar; ayrıca modern sanat ve kültür için önemli bir kaynak olan frieze.com yer almakta.

Frieze London Katılımcıları Belli Oldu!

Frieze’nin tarihçesine bakacak olursak, 1991 yılında Amanda Sharp, Matthew Slotover ve Tom Gidley tarafından kurulan modern sanat ve kültür alanında öncülük eden bir dergiyle karşılaşıyoruz. Sharp ve Slotover, 2003 yılında, dünyanın en etkili modern sanat festivallerinden biri olan ve her yıl Ekim ayında Londra’daki The Regent’s Park’ta düzenlenen Frieze London Fuarı'nı kurdular.

Frieze London Katılımcıları Belli Oldu!

Ekimde gerçekleşecek fuarda, bu sene ilk defa gerçekleşecek “The90’s” galeri bölümünün küratörü Nicolas Trembley. Trembley, 90'lı yılların en önemli sergilerini, serginin galeri bölümünde tekrar ziyaretçiler ile buluşturacak. Işık enstalasyonuyla James Turrell de merakla beklenen isimler arasında.

Frieze London Katılımcıları Belli Oldu!

Fuarda Frieze Artist Awards ödülüne sahip olan Yuri Pattison, trend olan veriler üzerine hazırladığı işini sergileyecek. 118 katılımcı galeri arasında ise işin en gurur verici ismi “RAMPA”. Serginin tek Türk katılımcısı olarak Londra’ya yolu düşenlerin fuara gitmeleri için iyi bir sebep.

Fuarın programı için web sitesine göz atabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.