Free Agent'taki Değerli Oyuncular-1

Umut Tarı 28.09.2016

NBA'de yaz dönemi sürerken, takımlar kadrolarını şekillendirmek üzere... Biz de meraklısı için hala Free Agent'ta olan ve takımlardan kontrat bekleyen oyuncuları derledik.

1- JR Smith: Tartışmasız, Free Agent piyasasındaki en değerli oyuncu konumunda. Geçtiğimiz sezon Cleveland'ın şampiyonluğundaki başrol oyunculardan biri olan JR Smith, sözleşmesi bittikten sonra kontrat konusunda bir türlü Cleveland yönetimi ile anlaşamadı. Ve hala Free Agent pazarında bekliyor. JR Smith'in başka takımla anlaşmasına ihtimal dahi verilmiyor. Alabileceği en iyi kontratı almak için Cleveland cephesi ile adeta savaş halinde. Cleveland kısa süreli sözleşme isterken, kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçiren oyuncu uzun süreli ve garantili bir kontrat bekliyor. Kariyeri boyunca, bir düzen tutturamayan JR Smtih, oynadığı her takımda dengesiz ve sürekli olmayan performansı sebebiyle eleştiri oklarının hedefinde olmuştur. Süperstar olabilecek bir isimken, sıradan bir yıldızdan öteye gidememesi onun için büyük hayal kırıklığı. Bakalım, Cleveland'tan istediği kontratı kapabilecek mi?

2- Mario Chalmers: Kariyerine 2008 yılında Miami Heat'te başlayan oyuncu, 2015 yılına kadar takımın formasını giymeye devam etti. Lebron James'in geldiği 2010-2015 yılları arasında 2 yüzük kazandı.Miami şampiyon olurken, takımın ilk beş guard'ı Chalmers'dı. Zaman zaman takımı ateşleyip inanılmaz oynasa da, muhtemelen onu da JR Smith veya Stephenson gibi oynadığı dengesiz oyun ile hatırlayacağız. Hiçbir zaman istikrarlı bir performans göstermeyi başaramadı. Takımı bazen ayağa kaldıran oyuncu olurken, bazen de takımın oynadığı oyunu bozup, geriye götürdü. Miami macerası, Lebron James'ten sonra çok uzun sürmedi ve takas yolu ile Memphis Grizzlies yolunu tuttu. Memphis'te oynadığı 55 maçta 10.8 sayı ortalaması tutturdu. Bu istatistik kariyerinde ulaştığı en yüksek sayı ortalaması oldu. Tam burda inanılmaz bir şanssızlık yaşadı ve aşil tendonundan sakatlandı. Memphis onu serbest bıraktı ve henüz bir takım bulabilmiş değil. Sakatlığı ne durumda bilinmez ama Chalmers, hala birçok takımda iş yapabilecek bir oyuncu. Bu arada, Chalmers'ın bu yaz Galatasaray Odeabank ile görüştüğü de iddia ediliyordu fakat bir sonuç çıkmadı. Bakalım NBA'den bir kontrat bulabilecek mi?

3- Josh Smith: O da tam JR Smith ve Chalmers gibi bir oyuncu. Bu oyuncuların şu an kontrat bulamama sebepleri de zaten tam olarak sahada yaşadıkları istikrar sorunu ve takımın işleyişini bozabilmeleri. Josh Smith, All Star seçilmiş, smaç şampiyonluğu kazanmış önemli bir oyuncu olsa da, Atlanta'daki son 1-2 sezonu, Detroit'te geçirdiği sezon ve devamı ile hayal kırıklığı yarattı. Ne kadar değerli bir oyuncu olsa da, yaptıkları ile taraftarları adeta çileden çıkardı. Bir iyi, bir kötü olunca da sonuç kaçınılmaz oldu. Kariyeri düşüşte de olsa, Houston'daki kenardan gelip fark yaratan oyuncu rolüne uyum sağlıyor gibiyken, sezon bitiminde Clippers'ın yolunu tuttu ve bu yaptığı hamle adeta onun sonu oldu. Kendisi de bu yaz sıkı çalıştığını ve hala NBA'e katacak bir şeyleri olduğunu açıklayarak, burada kalmak istediğini gösterdi. Benim gözümde hala değerli bir oyuncu olan Josh Smith, bakalım aradığı kontratı bulabilecek mi?

BONUS: JR Smith ve Josh Smith'in olduğu 2005 Slam Dunk yarışması.

Hala takım bulamamış önemli oyuncularla ilgili 2.yazımda görüşmek üzere.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Bizi Takip Edin
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.