Fransız Şirket Hakkında Suç Duyurusu

Ezgi Özkurt 30.06.2016

​İsrail’in Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" operasyonu sırasında 3 çocuğu öldürülen Filistinli aile harekete geçti.

Fransız Şirket Hakkında Suç Duyurusu

İsrail’in 2014 yılında Gazze’de bir eve düzenlediği saldırıda kullandığı füzelerde, bir Fransız şirketinin ürettiği füze bileşenleri tespit edildi.

İsrail’in Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" operasyonu sırasında 3 çocuğu öldürülen Filistinli aile, saldırıda kullanılan füze bileşenleri üreten Fransız şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fransa basınında yer alan bilgilere göre; aile, Fransız şirketi Exxelia Technologies’in ürettiği bileşenlerin İsrail’in fırlattığı füzelerde kullanıldığının tespit edildiğini savunarak şirket hakkında "Taksirle adam öldürdüğü ve savaş suçuna ortaklık ettiği" iddiasıyla Paris'te suç duyurusunda bulundu.

İsrail’in 17 Temmuz 2014’te fırlattığı füzenin evlerine isabet ettiğini ve evde bulunan 3 çocuğun hayatını kaybettiğini, ikisinin de ağır yaralandığını belirten aile, saldırı sonrası kalıntıların uluslararası uzmanlara teslim edildiğini, yapılan incelemeler sonrası füzenin bir Fransız şirketi tarafından imal edilen bileşenlere sahip olduğunun anlaşıldığını açıkladı.

"Sivillere hedef alınmıştı."

Saldırı sırasında ve normal zamanlarda evde asla askeri bir hedefin olmadığını, tamamen sivillerin hedef alındığını belirten aile, İsrail’in bir eve saldırarak savaş suçu işlediğini, dolayısıyla Fransız şirketin de buna katkıda bulunduğunu savundu.


Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.