Frances Conroy The Mist Dizisi Ekibine Katıldı

Onur Arslan 04.07.2016

American Horror Story’den tanıdığımız oyuncu, bu sefer de bir Stephen King uyarlamasıyla tüylerimizi ürpertmeye hazırlanıyor.

Dimension Television ve Spike televizyonunun son duyurusuna göre Frances Conroy, bu senenin başlarında duyurdukları The Mist dizisinde yer almak için imzayı atmış. 2004 yılında Six Feet Under’daki performansı ile Golden Globe’a layık görülen 1953 doğumlu usta oyuncu, aslen bir tiyatro oyuncusu iken, 1979 yılında Woody Allen’ın Manhattan filmi ile sinemada da boy göstermeye başlamış. Another Woman (1988) ve Crimes and Misdemeanors (1989) gibi başka Allen filmlerinin yanısıra, 20’den fazla başrolde boy göstermiş bir sanatçı. Kendisini en son American Horror Story ile ekranlarımızda görmüştük.

Frances Conroy The Mist Dizisi Ekibine Katıldı

The Mist dizisi, bilindiği üzere Stephen King’in Skeleton Crew adlı romanından uyarlama olacak. 2007 yılında beyazperdeye de yine Dimension Films aracılığı uyarlanan hikaye oldukça beğenilmişti. Hatta öyle ki, Stephen King filmin kendisini çok ürküttüğünü belirmiş, bunu duyan yönetmen Frank Darabont, bunun kariyerinin en mutlu anı olduğunu da söylemiş. Küçük bir Amerikan kasabasının, bir fırtına sonrası çöken sis ve sisin içinden çıkan korkunç yaratıklarca işgal edilmesinin yanında, hayatta kalmaya çalışan insanların hem yaratıklarla hem de birbirleri ile olan mücadelelerinin konu edildiği hikaye, her türlü fantastik öğesine ragmen oldukça insani trajedileri aktarmakta.

Frances Conroy The Mist Dizisi Ekibine Katıldı

Dizinin yürütücü yapımcılığı 1978 Danimarka doğumlu Christian Torpe tarafından gerçekleştirilecek. Monte Carlo Televizyon Festivali’nde, Rita dizisindeki başarısı ile “Yılın Uluslararası Yapımcısı” ödülünü kazanan Torpe’un çok sayıda TV yapımında imzası var. Dizi, Amerika’da daha çok, tekrar diziler ve reality showlar yayınlaması ile bilinen Spike TV’nin ilk dizisi olma özelliğini de taşıyacak. Planan yayın tarihi 2017 olarak duyurulmuş. Hikayeyi okumamış ya da filmini izlememiş olanların fikre sahip olmaları adına, 2007 yapımı filmin fragmanını aşağı bırakıyorum.

Onur Arslan


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.