Fossil Akıllı Saat İşine Girdi

Mehmet Berkay Önen 04.10.2016

Yılların saat markası Fossil, şimdi de akıllı saat işine el attı.

Kullanın ya da kullanmayın, akıllı saatler bugünlerde değilse de yakın gelecekte hepimizin bileklerinde yerlerini alacaklar. Şimdilerde sadece zengin teknoloji severler tarafından tercih edilen bu saatler, kısa bir süre sonra düşecek olan fiyatları ve daha da gelişmiş fonksiyonları ile, aynı akıllı telefonlarda olduğu gibi hayatımıza entegre olacaklar. Yılların saat markası Fossil, bu akıma karşı koymak yerine onunla beraber ilerlemeyi tercih ederek yeni geliştirdiği akıllı cihazlarını kamuoyuyla paylaştı.

Sıradan bir saat gibi ama aslında değil

Google tarafından geliştirilen Android tabanlı işletim sistemi üzerine kurulan bu Fossil saatler, aslında diğer rakiplerinden sunduğu özellikler ya da donanım bakımından pek de farklı değil. Fiziksel aktivite ve uyku takibi, telefon bildirimlerinin saat üzerinden gösterilmesi ve mesaj gönderip alabilmesi gibi özellikler ile donatılan Fossil'in akıllı saatleri diğer tüm ürünlerin önüne tasarımlarıyla geçiyor.

Hem Android hem de iOS ile beraber çalışabiliyor

Bütün akıllı telefon kullanıcılarını kapsamak için hem Android hem de iOS ile beraber çalışabilen bu akıllı saatler çok hızlı bir şekilde telefonunuzla eşleşiyor ve kullanıma hazır hale geliyor. Tek şarj ile 24 saate kadar kullanım vaat eden Fossil, değiştirilebilen kayış özelliği de sunarak kullanıcılarına sınırsız kişiselleştirme opsiyonu da veriyor.

Fossil Akıllı Saat İşine Girdi

Fossil Q Smartwatch 295 ile 315 Amerikan Doları arasında değişen fiyatı ile Apple Watch'ın giriş seviyesi ürünlerininkine benzer rakamlar ile piyasaya çıktı. Klasik kol saatleri ile uzun yıllardır gönlümüzde yer etmiş olan Fossil akıllı saatlerini bize sevdirmeyi başarabilecek mi bilemiyoruz. Ama şu an piyasada olan diğer akıllı saatlere baktığımızda Fossil iyi ki de bu işe girişmiş diyoruz.

Ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenleri buradan alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.