Ford Performance Türkiye’de!

Efe Ersoy 17.05.2016

Amerikalı marka Ford’un performans modelleri bu ay itibariyle ülkemizde satışa çıkıyor. Bu araçların Türkiye’de satışa sunulacak baz ve opsiyonel modellerini, tüm seçenekleri ve özellikleri ile sunuyoruz.

FIESTA ST

Fiesta ST sadece 3 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen 1.6 litre turbo beslemeli benzinli motora sahip. Bu Ecoboost motor, 182 ps güç ve 240 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 5.9 lt/100 km. Son hızı ise 223 km/h. 0-100 hızlanma: 6.9 sn.


Türkiye’ye gelecek ST’nin içinde; Recaro yarı deri spor koltuklar, SYNC 1.1 ve bluetooth sesli kontrol sistemi, 5 inç çoklu medya ekranı, geri görüş kamerası, sürücü koltuğunda ayarlanabilir bel desteği, aktif ön ızgara, ısıtmalı ön cam, ısıtmalı sürücü koltuğu, ST logolu kapı eşiği koruması ve ST’ye özel ön ve arka paspaslar mevcut. Dışarda ise ST’ye özel tampon ve ön ızgara, ST’ye özel yan perde çıtalar, 17 inç hafif alaşımlı metal jantlar ve arka park sensörleri mevcut. Ayrıca ön - arka disk fren, manuel klima, LED gündüz farlı halojen far ve MyKey® sistemi de yer alacak.


Tamamen elektrikli olan direksiyon sistemi, keskin tepkiler ve daha fazla geri bildirim için özel olarak ayarlanmış. 15 mm alçaltılmış süspansiyon ile gelecek olan ST’nin frenleri de standart versiyona göre daha güçlü; 54 mm pistonlu kaliperler ile büyük havalandırmalı ön diskler bulunmaktadır. Geliştirilmiş Tork Vektör Kontrolü (eTVC) ile birlikte üç adet ESP seçeneği mevcut.


Fiesta ST, beş dış ve iki iç renk seçeneğine sahip. Sırasıyla opak olan Buz Beyazı ve Spor Kırmızı, metalik olarak İnci Siyahı, Performans Mavisi ve Turuncu. İç renk olarak Performans Turuncu (üst) ve Fırtına Grisi (alt) olarak gelecek.
Sonuca gelecek olursak, bu aracın Türkiye satış fiyatı 28.591 €.

NOT: Fiesta ST Mayıs ayında ülkemize gelmeye başlıyor.FOCUS ST

Focus ST sadece 5 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen 2.0 litre turbo beslemeli benzinli ve 2.0 turbo beslemeli dizel motora sahip. Ayrıca motorlar otomatik başlat/durdur sistemine sahip.


2.0 Ecoboost motor 250 ps güç ve 360 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 6.8 lt/100 km. Son hızı ise 248 km/h. 0-100 hızlanma: 6.5 sn. 2.0 TDCI motor ise 185 ps güç ve 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik vites (PowerShift) ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 4.6 lt/100 km. Son hızı ise 216 km/h. 0-100 hızlanma: 7.7 sn.


Türkiye’ye gelecek ST’nin içinde; Recaro parçalı deri spor koltuklar, SYNC 2 8″ dokunmatik ekran, ST’ye özel ön ve arka paspaslar ve ST logolu kapı eşiği koruması mevcut. Dışarda ise 18’’ alüminyum alaşımlı jantlar, çift egzoz çıkışı, ST’ye uyarlanmış süspansiyon, ST’ye özel hava yastıklı direksiyon, 5 kapıya özel arka spoiler, ısıtmalı ön cam, geri görüş kamerası, aktif ön ızgara, otomatik yanan farlar, MyKey, LED gündüz farları ve anahtarsız giriş sistemi mevcut.


Focus ST yedi dış renk, dört iç renk opsiyonuna sahip. Dış renk isimleri sırayla Buz Beyazı, Spor Kırmızı, Çelik Gri, Aytozu Gri, Derin Mavi, İnci Siyahı ve Mandalina Sarısı.

Focus ST 2.0 EcoBoost fiyatı 50.121€, Focus ST 2.0 TDCI PowerShift fiyatı 55.515€.

NOT: Focus ST Mayıs ayında ülkemize gelmeye başlıyor.FOCUS RS

Focus RS sadece 5 kapılı olarak geliyor. Euro 6’yı destekleyen 2.3 litre turbo beslemeli benzinli motora sahip. Ayrıca otomatik başlat/durdur sistemine ve Performans AWD çekiş sistemine sahip (Drift modlu). 2.3 Ecoboost motor 350 ps güç ve 440 Nm (470 OB) tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi 7.7 lt/100 km. Son hızı ise 266 km/h. 0-100 hızlanma: 4.7 sn.


Türkiye’ye gelecek RS’in içinde; Recaro spor koltuk, ısıtmalı direksiyon, geri görüş kamerası, RS’e özel ön ve arka paspaslar, RS’e özel 3 kollu deri direksiyon ve SYNC 2.8″ dokunmatik ekran mevcut. Dışarda ise 19’’ alüminyum alaşımlı jantlar, hafif 350 mm havalandırmalı ön disk frenler, dört pistonlu monoblok Brembo kaliperler, ısıtmalı ön cam, Adaptif Bi-Xenon Farlar, LED arka sis lambaları, RS’e özel ön ve arka tampon, RS’e özel spoiler, RS’e özel yan perde dizayn ve RS’e özel süspansiyon. Ayrıca seçilebilir sürüş modları ve Launch Control mevcut.


Focus RS, beş dış ve iki iç renk opsiyonuna sahip. Sırasıyla Buz Beyazı, Çelik Gri, İnci Siyahı, Manyetik Gri ve Hız Mavisi. İç renkler ise siyah ve hız mavisi.


Focus RS’in Türkiye satış fiyatı 84.636€.

NOT: Haziran veya Temmuz ayında ülkemize gelmeye başlıyor.


Efe Ersoy

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.