Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 5. Günü

Oğuz Taktak 28.08.2016

Operasyonun 5. gününde neler yaşanıyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve ABD öncülüğündeki koalisyonun hava desteğiyle terör örgütü IŞİD'in temizlenmesine yönelik Cerablus'a başlattığı 'Fırat Kalkanı' harekatı 5'inci gününde de devam ederken bu sabah bölgeye takviye yapıldı.

Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 5. Günü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, ÖSO ve koalisyon güçlerinin hava desteğiyle çarşamba günü, terör örgütü IŞİD'in temizlenmesine yönelik Suriye’nin Cerablus kentine başlattığı Fırat Kalkanı operasyonu 5'inci gününe girdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait 2 tanka dün PKK'nın Suriye kolu PYD'li teröristlerin roketli saldırı ardından bu sabah bölgeye takviye olarak asker ve zırhlı araç gönderildi.

Yerel kaynaklar, Türk tanklarını vuran PYD'nin silahlı kanadı YPG’li teröristlerin saldırıyı, Rus yapımı '9M133 Kornet' füzesi ile yaptığını belirtti. Çatışmaların Cerablus'un güneyine kaydığı bölgenin Türkiye tarafındaki sınır hattında ise, mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yapılıyor.

Aralıklarla silah seslerinin geldiği bölgede Cerablus'un kuzeyindeki IŞİD ve PYD mevzileri ise topçu atışlarıyla ateş altına alınıyor.

Kaynak: DHA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.