Fifty Shades Darker'dan Fragman Geldi

Onur Arslan 21.09.2016

Romandan sinemaya, erotik romantizm fırtınası ikinci halkası ile devam ediyor.

İngiliz yazar E. L. James tarafından yazılan ve tüm dünyada çok satanlar listelerine giren erotik romatik kategorideki Fifty Shades üçlemesi, geçtiğimiz seneki ilk filmden sonra önümüzdeki sene ikinci film ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Fifty Shades of Grey (2011), Fifty Shades Darker ve Fifty Shades Freed (2012) adlı 3 roman, kolej öğrencisi Anastasia Steele ile genç ve çekici iş adamı Christian Grey'in karmaşık ilişkisini anlatmakta. Üçlemenin dünyada kazandığı 95 milyon dolarlık başarı ile Forbes'un en çok kazanan yazarlar listesine giren James, bu başarıya çok şaşırdığını ve yazdıklarının sadece fantezilerinden oluşan orta yaş bunalımı olduğunu söylemiş.

Fifty Shades Darker'dan Fragman Geldi

Grinin 50 Tonu büyük olay yaratmıştı

Film haklarını 5 milyon dolara satan James'in ilk kitabının filmi Fifty Shades of Grey, Universal Pictures tarafından gösterime girdi ve hakkındaki birçok farklı eleştiriye rağmen, 500 milyon dolardan fazla gelir elde etmesi ile bir fenomene dönüştü. Kimi ülkelerde yasaklanırken, birçok ülkede de sansürlü versiyonları gösterime çıkabilmişti. Christian Grey ile BDSM (bondage, discipline, dominance ve submission'ın kısaltması olan ve bizde sado-mazo olarak nitelendirilen ilişki biçimi) dünyasına giren Anastasia Steele'in hikayesine odaklanan film, "Earned It" adlı şarkısı ile Oscar ve Golden Globe'a da aday olmuştu. Nowhere Boy'un yönetmeni 'ın yönettiği filmin başrollerinde , , gibi isimler yer almıştı.

Fifty Shades Darker'dan Fragman Geldi

Grinin tonları daha da koyulaşıyor...

İkinci film Anastasia'nın Christian'dan ayrılması ile başlasa da bu ayrılığı yaratan sorunlar bir çözüme kavuşmaz ama Anastasia, Christian'a tekrar kavuşur. Fakat sorunlar devam etmektedir. Christian kendi dünyasındadır. Anastasia ise Christian'ın geçmişinde birlikte olduğu, onu unutamayan kadınların kıskançlıkları ve öfkeleri ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Filmin başrolleri aynı kalmakla birlikte, ve gibi oyuncular kadroya dahil olmuş ve de yönetmen koltuğuna geçmiş (House of Cards, At Close Rang). Foley ayrıca serinin 3. filmi olan Fifty Shades Freed için de yönetmen koltuğunda şimdiden oturmakta. Bakalım ikinci film de serinin ilk filminin yakaladığı başarıyı ve de yarattığı tartışmaları tekrar canlandırabilecek mi? Sizleri ilk fragmanla baş başa bırakıyoruz.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.