'Fethullah Bahane, AKP Kadrolaşması Şahane'

Oğuz Taktak 08.09.2016

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, KHK ile memurların ihraç edilmesine böyle tepki gösterdi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, KHK ile memurların ihraç edilmesine tepki gösterip "Fethullah bahane, AKP kadrolaşması şahane" dedi.

'Fethullah Bahane, AKP Kadrolaşması Şahane'

Mersin Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Aytuğ Atıcı, darbe ve 'Fethullahçı yapılanmanın bahane edilerek AK Parti'nin kendi devletini kurma gayreti içerisinde olduğunu' öne sürdü.

Bunlar talihsiz açıklamalar

Cumhurbaşkanı'nın, 'At izi ile it izi birbirine karışmış' sözünü de değerlendiren Atıcı, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanının konuştuğu bir cümle aslında bu güne kadar geldiğimiz noktayı özetliyor. 'At izi ile it izi birbirine karışmış' diyor. Bunu kim karıştırdı birbirine sayın Cumhurbaşkanı. Biz bunun ilk günden itibaren karıştığını her yerde söyledik. Kendisinin bile Fethullahçı olmadığına emin olduğu insanlar içeriye alınmış. Sen daha kendi başyaverinin Fetullahçı olduğunu bilmiyordun, başkalarının Fethullahçı olduğunu nereden biliyorsun. Bunlar talihsiz açıklamalardır. At izi ile it izinin karıştırıldığı, özellikle yapıldığı da doğrudur. Bunu da bizzat Cumhurbaşkanı ve AKP hükümeti el birliği ile bu hale getirmişlerdir."

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.