Fenerbahçe'nin Robin van Persie Krizi

Ezgi Özkurt 07.09.2016

Fenerbahçe'de Hollandalı yıldız Robin van Persie krizi devam ediyor.

Fenerbahçe'nin Robin van Persie Krizi

Geçen sezon Pereira ile anlaşamayan ve birçok kez krizin içinde bulunan van Persie, Hollandalı hocası Advocaat'a rağmen yine sarı-lacivertli takıma konsantre olamıyor.

Robin van Persie performansı

Robin van Persie, geçtiğimiz sezon kendisinden beklenen performansı sahaya yansıtamamıştı. Kendisine yeteri kadar şans tanımadığını düşündüğü ve oyun anlayışını beğenmediği Vitor Pereira'yı rencide edici ve suçlayıcı hareketleri de olmuştu. Bu sezon başında satılacaklar listesine konulan van Persie'ye Çin veya Dubai'den yeterli teklif de gelmeyince elde kaldı.

Başkan Aziz Yıldırım da futbolcuyu uyarmıştı.

Duruma el atan ve yeni sezonda kriz istemediğini vurgulayan Başkan Aziz Yıldırım, "Sana, kulüp olarak büyük yatırımlar yaptık. Kariyerine ve karakterine güvenerek, Fenerbahçe'nin gücüne güç katman için transfer ettik. Ama senin katkın ortada. Artık kendini toparlayıp hazır olmalısın" diye oyuncuyu uyarmıştı. Buna rağmen Robin van Persie istenilen düzeyde değil.

Son günlerde yine adale ağrılarını bahane ederek idmanlara çıkmıyor. Advocaat hücum futbolu felsefesini benimsemesine rağmen van Persie kadroya giremiyor. Emenike formu ve etkili oyunu ile formayı kaparken, takıma dönen Sow da geçmiş yıllardaki performansını tekrarlarsa ilk 11 van Persie için hayal olacak ve Fenerbahçe yıllık 5 milyon euroya yakın para ödediği oyuncusundan verim alamayacak.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.