Fenerbahçe'den Nokta Transferler

Umut Tarı 01.08.2016

Fenerbahçe en değerli oyuncuları almayı seviyor.

Geçtiğimiz sezonda önemli başarılar elde eden Obradovic ve ekibi, bu sezon bir adım ileri gitmek ve Euroleague kupasını kazanmak için ince eleyip sık dokuyor. Transferlerini sadece iç transfer olarak yapan Fenerbahçe, ilk kez dış transfer yaptı.


Mevcut kadroyu bozmadan, sadece geçen sezon sakatlıktan sonra az süreler bulan Ricky Hickman ile yollarını ayıran Sarı Lacivertliler, mevcut sistemi aynen devam ettirebilecek bir oyuncu ile anlaştı: İtalya Ligi MVP'si James Nunnally. Fenerbahçe kadrosunda 1-2 rotasyonunda kullanabilecek Bobby Dixon, özellikle Final Four'un yıldızlarından Kostas Sloukas, Melih Mahmutoğlu, Bogan Bogdanovic bulunuyor. 3-4 numarada ise Datome ve Kalinic bulunan Sarı Lacivertliler'de eksik 3 numara olarak görülmüş ve hem 2 hem de 3 numara oynayabilen, takım oyununa uyum sağlayabilecek olan James Nunnally'nin alınmasını istemiş Obradovic.


Nunnally'den bahsedecek olursak; oyunun iki tarafında da etkili olabilen, üçlük konusunda iyi bir ceza şutörü olan, içeri penetre edebilen, kendi şutunu yaratabilen önemli bir oyuncu. Savunma tarafında ise fena olmayan, iyiye yakın bir savunmacı olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Eksiklerinden bahsetmem gerekirse; özellikle atletizmin öneminin arttığı günümüz basketbolunda, 3 numaradaki oyuncuların durumunu da düşündüğümüzde, atletik yönü biraz düşük kalabilir. Kendi şutunu atmak için biraz zorlama şutlara kayma ihtimali de mevcut. Bir de her hücum yönü iyi olan oyuncu gibi, savunma konusunda biraz zayıf.


Bir diğer transfer ise, Anadolu Efes'in serbest bıraktığı Ahmet Düverioğlu. Obradovic'in kendisini, Türk pasaportu ile oynayabilmesi ve henüz 23 yaşında olması sebebiyle aldığı aşikar. Kadrosunda Vesely ve Udoh gibi 2 önemli oyuncu varken Ahmet biraz geride kalacaktır ama kendini geliştirirse, özellikle yerli rotasyonu için önemli bir oyuncu olmaya da açık. Güçlü fiziği ve Ürdün Milli Takımı'nın formasını giyiyor oluşu önemli artılar. Ayrıca kısıtlı sürelerle de olsa Euroleague tecrübesi de mevcut.


Obradovic geniş rotasyon ve takım oyunu oynamayı seven oyuncular ile başarıya ulaşmayı seven bir koç. Yaptığı transferler de hep bunu doğrular nitelikte. Bakalım, bir oyuncu transferi ile Euroleague şampiyonluğunu kazanabilecek mi?

Fenerbahçe televizyonuna açıklamalarda bulunan Ömer Onan ise, belki bir tane daha Türk oyuncu alacaklarını, bunun dışında yabancı oyuncu transferi yapmayacaklarını açıkladı. Transfer olan 2 oyuncuya da hoş geldin dileklerini iletti.


Görseller fenerbahce.org'dan alınmıştır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.